/ / Olga Pyleva, biografie

Olga Pyleva, biografie

Olga Pyleva - domácí biatlonista,opakovaný vítěz Světového poháru, šestinásobný mistr světa a vítěz dvou olympijských zlatých medailí. Po sňatku vzala jméno svého manžela - Medvedtsevy, ale většinu vítězství získala, když byla Dusty.

Běh na lyžích

Olga Pyleva

Ольга Пылева появилась на свет в Красноярском v malém městečku Borodino v červenci 1975. Ve věku 10 let se začala vážně věnovat sportu a nejprve výhradně lyžování. Vystudovala Akademii tělesné výchovy v Omsku.

Získali spoustu medailí v juniorských soutěžích,dvakrát se stal mistrem světa v štafetě, získal jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile v jednotlivých závodech na juniorském mistrovství světa. Její mentorkou byl vyznamenaný trenér SSSR Alexander Grushin.

V roce 1996 došlo k významné události v životě Dust - narození dcery Darie. Po opuštění mateřské dovolené se rozhodne jít do biatlonu, což je druh sportu spojeného s lyžováním.

Kariéra v biatlonu

V roce 2000 se Olga Pyleva soustředila na začátek biatlonu. Během několika měsíců se stala jednou z předních sportovců v zemi.

V sezóně 1999/2000 se Olga Pyleva podrobila podstavci biatlonu.

Již ve třetím závodě, ve sprintu v němčiněRuhpoldingová, vyhrála bronz. V závěrečné etapě v ruském Chanty-Mansijsku opět úspěšně vystupovala pro debutantku. Nejprve se stal druhým ve sprintu, poté třetím v pronásledování.

Na konci sezóny obsadila 20. místo. Tento výsledek je obzvláště významný, vzhledem k tomu, že se Olga Pyleva nezúčastnila v první polovině sezóny.

Olympijský úspěch

biatlonistka Olga Pyleva

V roce 2002 se Pyleva stala členem národního týmuRusko na zimních olympijských hrách v americkém městě Salt Lake City. První v programu byl individuální závod. Biatlonistka Olga Pyleva s jistotou prošla vzdáleností a tvrdila, že vyhraje, první tři palebné linie prošly bez chyb, ale minulé dvě zmeškala, a v důsledku toho zůstala bez medailí pouze na 4. místě.

5 v cíli prohrála se švédskou Magdalenou Forsbergovou, která také dvakrát minul poslední linii, vítězkou se stala německá Andrea Henkel.

Koruna za závod Dust Sprint znovutentokrát jí nepřinesla medaile. Slečna na stojanu a nízká rychlost podél trati umožnily obsadit pouze 8. místo. Vítěz - další německá Katie Wilhelm - Pyleva prohrál více než minutu.

Ale biatlonistka Olga Pyleva se nevzdala,jehož biografie se radikálně změnila 16. února 2002. Stala se olympijským šampionem. Přestože se zpočátku ukázalo, že vše není vůbec růžové, šla na 8. vzdálenost se zpožděním delší než minuta a udělala chybu na první palebné linii.

Další bezchybné fotografování avysoká rychlost jí umožnila proniknout do vedení. Pyleva odjel na poslední kolo s Wilhelmem. Na asi 9,2 km se ruská žena posunula vpřed na 5 sekund, nakonec se jí podařilo udržet tuto výhodu. V tento den získala svou první olympijskou zlatou medaili.

Úspěch biatlonu ale nekončil,Na olympijských hrách ve Spojených státech také získala bronz v týmovém štafetu. Pyleva uprchl v první fázi. Předala taktovku své partnerce Galině Kuklevě v hodnosti vůdce závodu. Rusové si však nedokázali udržet první místo. Jádro úplně selhalo v porostu, šlo do dvou trestných kol a předalo obušek již 7.. Světlana Ishmuratová a Albina Akhatova, kteří uprchli v posledních fázích, se pokusili situaci napravit, jak jen mohli. Jako výsledek, tým vzal bronz.

Olympijské hry ve Vancouveru

Olga Pyleva fotka

Druhý olympijský zlatý medaile biatlonistaOlga Pyleva, jejíž fotografie v té době zdobila obálky všech novin, vyhrála ve hrách ve Vancouveru. Pravda, dokázali zářit jen v týmovém závodě. V relé.

Pyleva v té době už nesla jméno Medvedtseva, mluvila ve třetí etapě. Sportovci ve fázích před ní pro dva strávili pouze dvě kola zdarma.

Ольга прошла свою часть дистанции безошибочно и в dobré tempo. Olga Zaitseva toho dne skončila triumfem. Francouzský tým, který obsadil druhé místo, byl o 30 sekund pozadu. Bronz šel do německého týmu.

Jeden krok od mistrovství světa

biatlonista Olga Pyleva životopis
V sezóně 2003/2004 byl Pyleva zaslouženě považován za jednoho z vůdců ve světovém biatlonu, čímž potvrdil tento stav každým závodem.

V této sezoně se jí podařilo vyhrát 6 vítězstvíFáze světového poháru. Olga Pyleva vyhrála jednotlivý závod a hromadný start jednou a dvakrát závod sprintu a honitby. Fotografie sportovců s medailemi v ruce se začaly objevovat stále častěji. V této sezoně opravdu tvrdil, že vyhrál světový pohár, ale nepodařilo se jí překonat výsledky norského Liv Greta Poireta. Pyleva - druhý.

Příští sezónu její hvězdný výkonpokračoval. Tentokrát se ale Pyleva v celkovém hodnocení stal jen třetím a trochu ztratil německé Katie Wilhelm. Jeden z jeho hlavních soupeřů. Vítězství té sezóny vyhrála Francouzka Sandrine Bailly.

Olga Pyleva ukončila svou profesionální kariéru ve velkém sportu v roce 2010.