/ / Podchufarova Olga: sportovní kariéra a biografie

Podchufarová Olga: sportovní kariéra a biografie

Olga Podchufarova, jejíž biografie je popsána vv tomto článku vycházející ruská biatlonová hvězda. Rodený Moskvan. Ve věku jednadvaceti se Olga stala vítězem světového šampionátu v tomto sportu.

Dětství

Olga Podchufarova se narodila 5. srpna 1992let v Moskvě. Rodiče šampiona nemají se sportem nic společného. Máma pracuje jako překladatel a průvodce a můj otec pracuje v oblasti počítačových systémů. Byl to on, kdo naučil svou dceru běhat na lyžích. Přestože rodiče vzali její dceru na jiné aktivity - k bazénu, ke společenským tancům - zvolila biatlon.

Olga Podukufarova

Učitelé doporučili dát to lyžařské sekci,protože dívka byla fyzicky velmi vyvinutá a její schopnosti byly viditelné pouhým okem. Ale do tříd bylo velmi daleko. Olga byla tedy zapsána do společenského tance.

Vášeň pro sport a první vítězství

Studovala osm let. Dokonce jsem chodil na soutěže. Ale Olga měla pocit, že to není její cesta. Pravděpodobně proto nedosáhla úspěchu v tanci. Když Olga Podchufarová vstoupila do deváté třídy, začala se zajímat o biatlon. Studenti byli posláni do soutěže a museli projít tříkilometrovou lyžařskou stopou.

Navzdory skutečnosti, že soupeři dívky jsou neustálešel na trénink, Podchufarova dorazila do cíle jako první. Po tomto vítězství požádala trenéra, aby ji zapsal do sekce. Takže skončila ve sportovní škole Yunost Moskvy. Yuri Lelin se stal jejím prvním trenérem. Dívku trénuje dodnes.

Životopis Olgy Podukufarové

Vzdělání:

Po absolvování střední školy Podchufarovvstoupil na univerzitu veřejné správy s titulem management. Současně sportovec pokračuje v tréninku. Časový plán se ukázal být velmi napjatý, ale Olga má vynikající sebeovládání a disciplínu. A pomáhá jí vyrovnat se se studiem a sportem.

Sportovní kariéra

Olga Podchufarova, jejíž biografie je velmizajímavé, zahájila svou sportovní kariéru v roce 2009. A o pár let později už získala zlato a stříbro na mistrovství světa v letním biatlonu. V roce 2012 byly k jejím oceněním přidány další 3 zlaté medaile za sprint, štafetu a pronásledování. Toto mistrovství světa se konalo v Ufě.

Olga Podukufarova biatlon

V roce 2013 na podobných soutěžích si Olga Podchufarová mohla vzít bronz. Na vyšší cenu jí chybělo jen třicet sekund. Rok 2013 byl zlomovým okamžikem v životě Podchufarové. Olga přinesla tři medaile z mistrovství světa v Rakousku - bronzovou, stříbrnou a zlatou.

Poté následoval světový pohár v Soči. Poprvé hrála za ruský národní tým. A dříve pouze v juniorských jednotkách. Na světovém poháru obsadila Olga ve sprintu 58. místo. Na příštím mistrovství světa v Chanty-Mansijsku zlepšila Podchufarová svůj předchozí výsledek. V pronásledování skončila na 26. místě. V roce 2014 na soutěžích v Holmenkollenu obsadila Olga Podchufarová ve sprintu 21. místo. Poté šla na olympijské hry v Soči. V závodě jednotlivců pak obsadila 49. místo a na soutěži v Ostersundu skončila jedenáctá.

Další fáze se ukázala být ještě efektivnější. Obsadila 4. místo. Trvalo jí jen jeden a půl sekundy, než se dostala na podstavec. Olga je považována za nejlepší biatlonistku. V roce 2016 měla Podchufarova vystoupit v Holmenkollenu na mistrovství světa. Ale po 65. místě ve sprintu byla trenéry vyřazena ze soutěže.

Olga Podukufarova osobní život

Příčinou byla nedostatečná přípravasportovkyně. Po vyloučení ze soutěže Olga oznámila, že přemýšlí o přechodu na samostatný výcvik. A v tomto případě budou trénovat odděleně od ruského týmu.