/ / Revenirea „internațională”. Care este invincibilitatea spiritului?

Revenire "internațională". Care este spiritul indisputabil?

Traducere literală din revenirea în engleză -"întoarcere". Astăzi, acest concept este inclus pe scară largă în lexiconul adolescenților ruși și este adesea folosit în jargon sau subiecte sportive. Astfel, putem spune despre revenire că o astfel de definiție este de înțeles și aplicabilă în rândul tinerilor de astăzi.

Conceptul de „revenire” în sport

În general, cuvântul „revenire” este folosit în echipăsport, atunci când unul dintre cluburi în cursul jocului rămâne destul de departe în spatele adversarului și în același timp se dovedește a fi câștigătorul în finala întâlnirii. Când comentează astfel de meciuri, ei folosesc adesea epitetele „revenire incredibilă” sau „dedicație uimitoare și capacitatea de a lupta până la capăt”.

ce înseamnă revenirea
Astfel de întâlniri, atunci când o echipă care pierde fără speranță în cele din urmă ia o victorie, dau o atitudine pozitivă jucătorilor, iar următoarele jocuri pot fi productive pe fundalul acestei creșteri.

Utilizarea cuvântului „revenire” în viața de zi cu zi

Ce înseamnă „revenire” în viața de zi cu zi?înțelegeți din conversațiile tinereții de astăzi. Ei folosesc această definiție atunci când vor să spună despre întoarcerea cuiva sau ceva. Este demn de remarcat faptul că, în general, cuvintele și expresiile în limba engleză s-au înrădăcinat ferm în vocabularul adolescenților și au început să fie utilizate mai mult.

Cele mai bune reveniri la fotbal din istoria recentă

Meci dintre echipele naționale din Germania și Suedia în runda de calificareCupa Mondială 2014, care a avut loc pe 16 octombrie 2012 și s-a încheiat cu o remiză cu 4-4, a avut o revenire uimitoare suedeză. Germanii au condus calm și măsurat patru goluri în scor după prima repriză și s-au așteptat să aducă problema la victorie fără probleme. La rândul lor, suedezii au încercat să schimbe valul întâlnirii și să înscrie cel puțin un gol de prestigiu. Drept urmare, ultimul gol a fost marcat deja în minutul 93, iar Suedia a remizat.

revenirea în fotbal
Finala celui mai prestigios turneu de fotbal - LigaChampions - 2005 a avut un scenariu interesant. Revenirea în fotbal la un nivel atât de înalt este un fenomen rar. Apoi, „Milanul” italian în joc cu englezul „Liverpool”, s-ar părea, a făcut un început bun pentru victorie și după primele patruzeci și cinci de minute conducea trei goluri în scor, dar britanicii sunt considerați fondatorii fotbal pentru asta, pentru că încearcă să folosească totul pentru a câștiga ... Liverpool egalează și câștigă un trofeu valoros din penalty-uri.

În finala Cupei FA 2004, douăcluburi magistrale „Manchester City” și „Tottenham”. Acest joc a fost generos cu goluri și a avut o frumusețe de revenire excepțională. Nu este nevoie să spunem ce este fotbalul pentru fanii englezi, ei sunt cei mai înflăcărați fani din lume. În acea zi, fanii din orașul Manchester s-au bucurat până dimineață, deoarece clubul lor a scos meciul, pierzând cu trei goluri în timpul întâlnirii.

revenire ce este

În 2001, Tottenham Londra, de asemeneaa vizitat orașul Manchester și a jucat un meci în Campionatul Englez cu Manchester United local. Echipa magistrală de acasă înainte de începerea jocului nu și-ar fi putut imagina că va acorda trei goluri până la pauză. Sirul Alex Fergusson, permanent, l-a eliberat pe Solskjaer în prima jumătate a ședinței pentru a schimba cumva valul întâlnirii, dar echipele au plecat spre pauză cu un scor de 0: 3 în favoarea oaspeților. În timpul pauzei, Fergusson a găsit cuvintele potrivite, iar două pase rapide ale lui Beckham, împreună cu pasele sale, au dus la o revenire incredibilă. Este imposibil să transmiteți în cuvinte ceea ce se întâmpla în tribunele din Old Trafford. În cele din urmă, United a jucat o a doua repriză frumoasă și a câștigat meritat cu un scor de 5: 3.

Revenirea hocheiului

Datorită specificului jocului de hochei pe gheață, cândExistă mai multe goluri decât în ​​fotbal, iar revenirile se întâmplă mai des. Fanii știu din prima mână care este întoarcerea unei echipe de hochei la joc după câteva goluri ratate. În fiecare sezon al Ligii Naționale de Hochei din America sau în Liga Continentală de Hochei, avem astfel de reveniri de mai multe ori.