/ / Mazais Velss ir liels ieguvums. Vienas komandas vēsture

Mazā Velsa ir liela uzvara. Vienas komandas vēsture

Mazā kalnu valsts Velsa ir daļa no Velsasspēcīga Lielbritānija. Bet katru gadu velsieši paši virzās tālāk un tālāk no angļu politikas ietekmes gan sabiedriskajā, gan kultūras dzīvē. Šī mazā valsts ar nedaudz vairāk kā 3 000 000 iedzīvotāju ieguva pasaules slavu pēc 2016. gada Eiropas futbola čempionāta. Match Portugāle - Velsa bez pārspīlējuma vēroja visu valsti.

Velsas komandas futbola spēlētāji tikās ar viņunacionālie varoņi, un tas nav pārsteidzoši, jo šiem drosmīgajiem cilvēkiem izdevās pierādīt visai pasaulei, ka spēks nav valstij piederošo kvadrātkilometru, nevis iedzīvotāju skaits. Tas ir drosme un neatlaidība mērķa sasniegšanā, kas ir Velsas futbola komandas atšķirīgās iezīmes.

Velsa futbola vēsture

Velsa ir viena no vecākajām futbola lielvalstīm Vecajā pasaulē. Šīs valsts nacionālās komandas pirmais mačs notika 1876. gadā pret Skotijas nacionālo komandu un tika zaudēts ar rezultātu 0: 4.

Velsa ir

Velsieši, kaut arī viņiem bija lieliski fiziskišie nekad nav bijuši spēcīgi individuālajās prasmēs. Visu viņu kā nacionālās komandas panākumu pamatā bija kvalitatīva komandas spēle un stingra treneru personāla norādījumu ievērošana.

Tiesa, īpašu sasniegumu komanda Velsanevarēja lielīties. Tā tas bija līdz 2016. gadam - šo gadu atzīmēja zvaigzne ar nosaukumu Velsa. Šis notikums tikai uzspridzināja pasaules futbolu, un daudzām nosauktajām Eiropas komandām tas bija pilnīgs pārsteigums.

Kvalifikācijas spēles

Pirmoreiz kopš 1958. gada velsieši devās ceļā uzEiropas čempionāta pēdējais posms. Viņu grupā viņi ieņēma otro vietu tūlīt pēc Beļģijas valstsvienības, lai arī personīgās tikšanās reizes priekšrocība bija Velsas pusē.

Ceļā uz Eiropas čempionāta Velsas komandas finālutālu atpalika no tādām komandām kā Izraēlas, Bosnijas un Hercegovinas, Kipras un Andoras nacionālās komandas. Visu kvalifikācijas maču ciklu velsieši nokavēja tikai 4 vārtus, kas viņus raksturo kā komandu, kas spēj efektīvi aizstāvēties. Un 7 Bālas vārti (kopā viņi guva 11 vārtus) noveda komandu līdz finālam ar labu atšķirību starp gūtajiem vārtiem un ielaistajiem vārtiem.

Portugāles Velsas

Grupu turnīrs: pēdējais posms

Savā pirmajā grupas sērijas mačā palīgā ir KrissColeman notika kopā ar Slovākijas nacionālo komandu. Lai arī Slovākijas nacionālā komanda nebija starp šī turnīra favorītēm, pretiniekus nebija iespējams novērtēt par zemu. Jau mača 11. minūtē vārtus guva Garets Bāls, kurš izvirzīja vadībā savu komandu. Slovākiem vajadzēja 50 minūtes, lai izlīdzinātu rezultātu. Bet veiksme futbolā šajā dienā nepārprotami bija velsiešu pusē, un jau 81. minūtē Robsona-Kanu vārti izvirzīja Velsas komandu priekšā. Viņiem izdevās saglabāt šo uzvarošo rezultātu līdz mača beigām, un velsieši turpināja ceļu uz Eiropas čempionātu, gūstot 3 punktus.

Nākamais mačs Velsa - Anglija beidzās ar uzvaruangļi. Un tas neskatoties uz to, ka velsieši bija pirmie, kas guva vārtus. Noskaņojoties šajā mačā, Anglijas izlases spēlētāji saprata, ka Velsa ir ļoti ambicioza komanda, kurai, kaut arī tai nav tik “zvaigžņu” sastāva, kā britiem, tomēr cīnīsies līdz mača pēdējām minūtēm. Tikai Daniela gūtie vārti mača 92. papildminūtē glāba Anglijas komandu no punktu zaudēšanas.

Nu, un, iespējams, spilgtākā spēle, kasnotika Velsas nacionālā komanda grupas posmā, bija mačs pret Krievijas valstsvienību. Velsieši vēlreiz pierādīja, ka ir ieradušies uz šo turnīru, lai uzvarētu. Tikai spēles pirmajā pusē Bāle un kompānija 9 reizes sita Krievijas komandas vārtus. 2 šādi sitieni beidzās ar vārtu guvumu, un vefieši otrajā puslaikā guva vēl vienus vārtus. Divas pārliecinošas uzvaras ļāva Velsas komandai iekļūt 1/8 čempionātā.

Uzvaras gājiens

Velsas komanda pret Ziemeļīrijujau iznāca kā favorīts. Bet O'Neal spēlētāji pētīja Velsas komandas taktiku un nedeva daudz vietas uzbrukumiem. Tikai pateicoties Ziemeļīrijas spēlētāja pašmērķim, Krisa Kolemana komanda sasniedza ceturtdaļfinālu, kur viņus atkal gaidīja pretinieki kvalifikācijas kārtā - Beļģijas komanda.

Velsa Beļģija

Mačs Velsā - Beļģija sagādāja milzīgu vilšanosBeļģijas faniem. Šim zvaigžņu sastāvam, kas tika savākts no beļģiem, turnīrā gandrīz nebija komandas. Beļģijas komandas mentors Marks Vilmots nevarēja palīdzēt saviem spēlētājiem, kad pa vienam viņi izvilka bumbiņas no sava vārtu tīkla. Pārliecinošā Velsas uzvara 3: 1 bija šī Eiropas čempionāta sensācija.

Ronaldo pret Bālu?

Pusfināls solījās būt intriģējošs.Mačs Portugāle - Velsa tika aizvadīts ar lielu abu komandu līdzjutēju atbalstu. Prese šo maču nosauca par Bāles un Ronaldo dueli, lai gan, protams, tas viss bija atkarīgs no tā, cik daudz katra komanda varēja saiet kopā un nepieļaut muļķīgas kļūdas.

mača Velsa

Ko portugāļi varēja iebilst pret spēlētājiemVelsas nacionālā komanda? Nepārdomāta spēle grupas kārtā (3 neizšķirti), uzvara pār konkurentiem papildlaikā vai soda rezultātā pret spilgtu un dinamisku Bāles un viņa domubiedru spēli.

Bet Velsas pasaka ar to beidzāsmaču, kuru viņi zaudēja ar rezultātu 0: 2. Neskatoties uz sakāvi, dzimtenē futbolistus sagaidīja kā īstus varoņus, kuri atklāja mazu valsti visai pasaulei no pavisam citas puses.