/ / Ilja Zaharov: fotó, életrajz, érdekes tények az atlétáról

Ilya Zakharov: fénykép, életrajz, érdekes tények a sportolóról

Szentpéterváron, egy sportoló családban, május 21991-ben született a leendő bajnok, Ilya fiú. Zaharov nem sokáig élt ott. Inkább csak ott született, és egész gyermekkorát Saratovban töltötte, ahova szülei költöztek.

Az apa a tisztek körében foglalkozott, a fiú anyja pedig a röplabda sportmestere volt. Fia születésekor testnevelő tanárként dolgozott az egyik szentpétervári iskolában.

Ilya Zakharov életrajza: aktív gyermek

Gyermekkora óta a leendő bajnok különbözött az övétőltársak túlzott aktivitása. Annyi energia volt benne, hogy a fiú időnként belemerült néhány történetbe. Ilya fő jellemzője gyermekkorban a kalandkeresés.

Hatéves korára a fiúnál diagnosztizálták a lapos lábakat.A kis beteget megfigyelő orvos azt tanácsolta szüleinek, vigyék Ilyát a medencébe. Abban az időben ott dolgozott egy családbarát. Ő javasolta, hogy a szülők tegyék be a fiút búvárkodás céljából.

Ebben a sportban való részvétel lehetővé tette Ilya összes energiájának helyes irányba terelését. A szett régen véget ért. De a fiút ennek ellenére befogadták egy csoportba, amelyet Tatyana Korobko edző vezetett.

Ilja Zaharov

Ilya nem osztotta szülei tanulmányi vágyátúszás. Minden szempontból figyelmen kívül hagyta az edző igényeit, és nem akart úszni a medencében. Tatiana Korobkónak néha még le kellett tolnia Zakharovot a szegélykőről a vízbe.

De egy évvel később minden gyökeresen megváltozott. Ilya már nem tudta elképzelni magát sport nélkül. A búvárkodás nemcsak tevékenység vagy hobbi lett. A fiú életének részévé váltak.

Ilya arról álmodozott, hogy a futballnak szentelheti magát, de az orvosok megtiltották neki, hogy ezt a sportot űzze. De azt tanácsolták, hogy próbáljam ki magam a búvárkodásban. És mint kiderült, a tanács hatékonynak bizonyult.

Búvárórák indítása

Egy évvel később Zaharov részt vett a kortársak közötti versenyeken, és megszerezte az első érmet. Kilenc éves korára Ilya leendő érmes, sportoló és büszke Oroszországra.

2004-ben sikeresen megfelelt a sportmester válogatásán. Ezt követően Zakharov elkezdte megszerezni első díjazott helyeit. Két évvel később pedig az iskola tanulói között a verseny győztese lett.

Ilya Zakharov életrajza

Tatiana Korobko, a gyermekek edzőjebúvárkodva nagy jövőt láttam a fiúnak. Ilya Zakharov részt vett Oroszország junior bajnokságában. És bár nem nyert díjat, mégis volt célja - győztessé válni és aranyérmet szerezni az olimpiai játékokon.

Az álom valóra vált.Ilya Zakharov, olimpiai bajnok, nemcsak sportoló, hanem Oroszország kitüntetett sportmestere lett a búvárkodás terén. Részt vesz a 2012-es londoni olimpián, és aranyat nyer a 3 méteres ugródeszkából történő merülésben.

Díjak és címek

2007-ben részt vesz a versenyenOrosz Kupa. Tíz méteres ugródeszkáról ugrott, megnyerte a győzelmet, ezzel megszerezve a legmagasabb pontokat. A németországi Aachenben Ilya Kuznyecovval párosítva a második helyet szerezte meg a három méteres emeletről való ugrásban.

De ez még nem minden. Saratovban ő lett az egyéni program győztese, aki három méteres ugródeszkából való búvárkodásért bronzérmet nyert.
Egy évvel később két érem lett a tulajdonosa, akiket Evgeny Kuznyecovval együtt az orosz bajnokságon búvárkodási képességekért kaptak.

Ilya Zakharov olimpiai bajnok

Újabb aranyat kapott Victordal együttMinibajev egy tíz méteres toronyból merülés közben. Egy évvel később Ilja Zaharov, akinek fényképe az újságok címlapjára került, három aranyat nyert a három méteres és a tíz méter magasból való búvárkodás versenyében, Minibaevvel párosítva.

A hadsereg szolgálata és tanulmányai

2007-ben a moszkvai Állami Testnevelési, Sport- és Idegenforgalmi Egyetem hallgatója lett. Eleinte azt tervezte, hogy sportmenedzserként tanul.

Sportpályafutása azonban annak az oka lett, hogy nem sikerült kellő figyelmet fordítania az edzésekre. Ezért felhagyott azzal az ötlettel, hogy sportmenedzser legyen, a karot pedig edzővel helyettesítse.