/ / Daria Ustinova: úszás mint erőpróba

Daria Ustinova: az úszás mint az erő próbája

A riói olimpia hírhedtdoppingbotrányok és sok orosz sportoló kizárása. Julia Efimovát, az orosz úszót először kizárták, majd felmentették, de amikor belépett az uszoda sávjába, súlyos pszichológiai nyomást tapasztalt a riválisoktól és a lelátóktól. Hasonló helyzetben volt az úszócsapat, Daria Ustinova fiatal reménye, akinek a Rio is az indulási jog csatatere lett. Tizenhét éves korában azonban jól birkózott meg a nehéz körülmények között, és tisztességes eredményt mutatott, a negyedik helyen végzett.

A kezdet

A leendő sportcsillag kicsiben születettKamensk-Uralsky városa, a Szverdlovszk régióban. Az úszás Daria Ustinova életrajzában nagyrészt előre nem látható körülmények miatt jelent meg. Gyerekként hátfájástól szenvedett, és az orvosok azt tanácsolták szüleinek, hogy egészségi állapotuk javítása érdekében adják lányának a fürdést. Szerencsére Dasha, aki a legmagasabb volt az osztályban, fizikai adatai lehetővé tették számunkra a jó eredményeket. A lány fejlődése nyilvánvaló volt, hamarosan korosztályában a legerősebb lett.

Daria Ustinova úszik

Az első komoly bajnokság a számára voltEurópai Ifjúsági Fesztivál Törökországban, 2011-ben. Annak ellenére, hogy a nála több évvel idősebb riválisokkal versenyzett, Daria Ustinova, aki számára az úszás hivatássá vált, három díjas csomaggal távozott a napfényes Törökországból. Akkor is kialakultak az előnyben részesített szakterületei, különösen jól úszott a hátán, ahol a legjobb eredményeket hozta.

Betörni az elitbe

A híres Anastasia volt a fiatal úszó bálványaZueva. És már tizennégy éves korában a szverdlovszki régió úszóválogatottjának, Daria Ustinovának volt alkalma találkozni egy mérvadó sportolóval a szomszédos pályákon. Két generáció képviselőinek versenyére a 2012-es orosz bajnokság keretében került sor, ahol a tapasztaltabb Zueva nyert. Daria azonban őrülten dolgozott az edzéseken, könnyedén megdöntötte az összes ifjúsági rekordot, és megígérte, hogy komoly bajnok lesz.

Ugyanebben az évben, júliusban az ötödik világsportjátékok "Ázsia gyermekei". Már komoly sportoló, Daria Ustinova, aki számára az úszás igazi hivatássá vált, hatalmas különbséggel előzte meg minden riválisát. Ezeket a versenyeket egy egész aranydíjjal hagyta el.

Daria Ustinova úszó életrajz

100 és 200 m háton, valamint 4x100 szabad- és 4x100-as váltóversenyeken a kombinált váltóban győzelmet arattak.

Felnőtt győzelmek

Tizenöt éves korában Daria Ustinova,az oroszországi úszás, amely nélkül már nehéz volt elképzelni, felnőtt tornákon kezdett győzni. Országos bajnok lett 200 m háton. A szverdlovszki régió válogatottjának részeként a lány az összetett váltó országos bajnoka is lett.

Miután számos fontos győzelmet aratott az Orosz Kupában,Daria Ustinova belépőt nyert a barcelonai világbajnokságra. Anastasia Zueva sérülése miatt, aki példakép volt számára, a csapat mentorai felállították Dasha-t, hogy részt vegyen a kombinált váltóban. A debütálás fülsiketítőnek bizonyult: a tizenöt éves lánynak válogatottja részeként sikerült a világ vice-bajnokává válnia.

Daria Ustinova úszik Rióban

Egy évvel később egyéni díjat nyert, és a kedvenc távján - 200 m háton - megnyerte a berlini Európa-bajnokságot.

Ugyanakkor a hazai sport reményeszülővárosában meglehetősen közömbös magatartással nézett szembe. Kamensk-Uralsky-ban, ahol élt, Daria Ustinova még a medencéhez sem volt hozzáférhető, és kénytelen volt általános bérleteket vásárolni, szokásos úszó amatőröknél edzve. A komoly kiképzés lehetőségei csak Jekatyerinburgban, Moszkvában vagy külföldön lévő edzőtáborokban jelentek meg.

Daria Ustinova nehéz úszása az olimpián

A riói játékok egyik csúcspontja az voltJulia Efimova úszó eltiltásának és későbbi rehabilitációjának története. Ugyanez a sors érte Daria Ustinovát is, de a válogatott híresebb barátja árnyékában maradt. Már a riói edzőtáborban Daria megtudta, hogy doppinggyanú miatt nem vehet részt a versenyen.

Daria Ustinova úszóolimpia

A kiskorú lány szülei pert indítottak a választott bíróságon, és elérték az igazságot.

Ez a történet azonban nem volt hiábavaló.Usztinovát erkölcsileg kimerítette ez a szóváltás, ráadásul gyakorlatilag nem volt ideje felkészülni. Ennek ellenére méltóságteljesen teljesített, és koronáján kétszáz méter hátul lett a negyedik, megállva egy lépéssel az éremtől. Sőt, a bronzérmes eredménye egy másodperccel volt rosszabb, mint Daria személyes rekordja.

Mindenesetre Usztinova jól megbirkózott a körülményekkel, és első olimpiáján jól megmutatta magát.