/ / Christophe Lemaitre francia sprinter: életrajz, eredmények és érdekes tények

Christophe Lemaitre francia sprinter: életrajz, eredmények és érdekes tények

A sport az egyik dolog, ami motiválja az embereketakció, új eredmények és személyes győzelmek. Ez különösen igaz, ha megjelenik egy személy (sportoló), akinek eredményei képesek elriasztani és bizonyítani, hogy minden lehetséges. Ezeknek az embereknek minden kétséget kizáróan a francia sprinter Christophe Lemaitre (Christophe Lemaitre) volt, akiről most fogunk beszélni.

christophe lemaitre

Sprinter életrajz

Tehát ki Lemaitre Christophe?Kelet-Franciaország apró városában született, a közeli Annecy-tóról elnevezve. 1990 nyarán történt. A csúcsokkal körülvett, tavaktól és folyóktól hemzsegő város, úgy tűnik, arra ösztönzi lakóit, hogy friss levegőn sportoljanak. Hősünk sem volt kivétel. Miután 15 éves korában kezdte el az atlétikát, a feltörekvő csillag már 2009-ben megkapta első elismerését. Ekkor ismerte el az Európai Atlétikai Szövetség Lemaitre-t a régi Európa hatalmas területeinek egyik legígéretesebb futójának.

A következő évben Lemaitre Christophe lettszülőföldjének igazi büszkesége, a történelemben első francia, aki Európa legjobb sportolója címet szerezte meg. Ettől kezdődött útja a jövőbeli győzelmek és azok a magasságok felé, amelyeket még el kell érnie.

lemaitre christophe

Sportolói díjak és regália

A francia Christophe Lemaitre által elért díjak listájaaz a tény, hogy csak 26 éves, valóban lenyűgöző. Maga a sportoló szerint győzelmeinek titka egyszerű: folyamatosan fejlesztenie kell a technikáját és élvezni kell az edzés minden másodpercét. Rendkívüli munkaképessége és szorgalma lehetővé tette, hogy rekordokat döntsön, sztereotípiákat és kliséket romboljon.

christophe lemaitre lány

A sportoló európai eredményei

Az első nagy versenyen (Európa Bajnokság2009) Christophe Lemaitre francia sprinter 60 méteren 6.72 másodperces eredménnyel a 7. helyen végzett. De először jó volt, nagyon jó.

És csak egy év után Lemaitre Christophediadalmasan teljesít már száz méteres távon, aranyat nyert Barcelonában. Ugyanebben a 2010-ben, a szezon végén 100 méteres távon rekordot dönt a Splitben (Horvátország) található kontinentális kupán - 9,97 másodperc.

A francia következő szezonja kétféleképpen kezdődött.Egyrészt sikerült megismételnie személyes csúcsát 60 méteres távon, a legjobb eredményt mutatva az európai sportolók között. Az idő, amely alatt ezt a távot lefutotta, 6,55 másodperc volt. Ugyanakkor a verseny döntőjében csak a harmadik helyet tudta megszerezni. Különösen sértő volt, hogy ezt az Európa-bajnokságot Párizsban, zárt térben rendezték meg, és csak ezért lehet hibáztatni.

Egyfajta bosszú volt ezért a kudarcérta francia remek szereplése a stockholmi csapatversenyen. Franciaország az ötödik helyen végzett egy bajnokságban, amely lehetetlen lett volna Lemaitre és csapata közreműködése nélkül. 100 és 200 méteres távokon nyertek. Christoph személyes teljesítménye 200 méteres távon az akkori Európa-bajnokság rekordjává vált.

Összességében Lemaitre Christophe lettnégyszeres Európa-bajnok: 2010-ben háromszor, 2012-ben egyszer 100 méteren. További eredményei az európai versenyeken nem annyira jelentősek.

Christophe lemaitre

Világelőadások

A világ sportversenyeinek arénái találkoztakegy fiatal francia futó nem annyira örvendetes. Tehát a 2015-ös világkupán a döntőbe jutás bevehetetlen erőddé vált. Az utolsó szakaszhoz való eljutáshoz 10 másodperc lefutása volt szükséges, ami nem sikerült. 200 méter távolságban az eredmények még szerényebbek voltak. De a 4–100-as váltóversenyben a franciák elég jól teljesítettek, bár nem szerencsésen. Egy meglehetősen érdekes tény történt: a verseny után kiderült, hogy az amerikai sportolók doppingot alkalmaztak, és ennek következtében kizárták őket. Így a franciák, köztük Lemaitre, bronzérmet kaptak.

2016-ban Lemaitre nem vett részt a bajnokságbanEurópában időt szabadított fel a négyéves időszak fő versenyére - az olimpiára - való felkészülés érdekében. A szocsi olimpia meglehetősen szigorú öleléssel fogadta a franciát. Az a száz méteres verseny, amelyet szeretett, nem lett diadalmas, sőt a nyeremény sem. De a fiatal sportoló más távolságon nyerte el a bronzérmet, bár a fotós befejezés eredményével.

aki lemaitre christophe

Sajtó Lemaitre-ről

Amikor beleszeretünk egy bizonyos tehetségbesportoló, nagyon szeretnénk, ha követendő példa lenne a mindennapi életben. Ez természetesen Christophe Lemaitre. Egy meglehetősen visszafogott fiatalember nagyon érett interjúkat ad. Tehát mindig vonakodva válaszol a személyes életével kapcsolatos kérdésekre, ezt azzal magyarázza, hogy nem hajlandó beengedni a személyes sajtóba. Christophe Lemaitre házas? Van barátnője, de még nem legalizálták a kapcsolatot.

Amikor versenyekről, tervekről,eredmények - a francia nagyon-nagyon beszédes. Tisztelettel bír fő versenytársaival szemben, és nem durva a vele kapcsolatos negatív véleményekre reagálva. Válaszolva a tudósító kérdésére, miszerint őt hívják az első fehér bőrűnek, aki 100 méteres távolságon 10 másodpercet futott ki, Lemaitre azt mondta, hogy nem látja a bőre színén a győzelmek vagy a vereségek okait. Mindig a kemény munkára és a hosszú edzésre összpontosít, ami természetesen csak kiemelkedő sportoló és ember képét hangsúlyozza.

francia futó sprinter christophe lemaitre

Versenyképes küzdelem

A versenyzők tisztelete jelérettség. A győzelemhez azonban sportharagra van szükség. A francia sportoló fő versenyzője természetesen Usain Bolt. Ez a fekete futó mindenkit lenyűgöz a teljesítményével. Christoph a vele kapcsolatos kérdésekre válaszolva felismeri a vezetését. Mindazonáltal mindig fenntartással él azzal kapcsolatban, hogy ha továbbra is olyan szorgalmasan csiszolja technikáját az edzéseken, akkor meg tudja dönteni a jeles társ rekordjait.

Christoph idegeinek másik oka azjeles Justin Gatlin. Egyszer egy franciának feltettek egy meglehetősen provokatív kérdést: "Gondolja, hogy Gatlinnak nagy természeti tehetsége van?" A válasz, mint mindig, pontos és finom volt, és Christophe kijelentette, hogy nem nagyon figyel riválisaira, és önmagára koncentrált. Ez a pozíció egész életében végigkísérte, már kiskorától kezdve.

Epilóg helyett

Soha nem voltak bálványai, és mindig isCsak az elért eredményeimet néztem, és egyre magasabb mércét állítottam magam elé. Talán ezért is versenyezhet ez a fehér bőrű srác a sötét bőrű hegemonokkal, ami már jó ideje nem létezik. Ami a jövőbeni eredményeket vagy kudarcokat illeti, csak találgatni lehet. Lehetséges azonban, hogy 2017-ben új világbajnokunk lesz, és ez egyáltalán nem illuzórikus.