/ / Mi a mesterhármas? A futballtörténelem leggyorsabb kalapos trükkjei

Mi a kalaprükk? A labdarúgó-történelem leggyorsabb trükköi

A futballban, valamint más csapatsportokbansok kifejezés jelenti ezt vagy azt a fogalmat. Például a játékosok által az ellenfél kapujába lőtt gólok számának bizonyos esetekben saját neve is van. Ez megválaszolja a kérdést: "Mi az a mesterhármas?"

A kifejezés megjelenésének története

A futballrajongók nagyon gyakran meglepődnek, amikor megtudják, hogy a szó nem teljesen a futball kapcsán jött létre. Az angolról lefordított kifejezés jelentése "mesterhármas".

Miért van köze ennek a kifejezésnek?a sport általában? A helyzet az, hogy 1858-ban Angliában nagy tücsökversenyt rendeztek, amely akkor népszerűbb volt, mint a futball. A Heathfield játékosa, Hatman Stevenson több sikeres kombinációt hajtott végre, és egymás után három kaput tudott átadni. Nem minden sportolónak sikerült ilyen eredmény. A rajongók nagyon elégedettek voltak, és H.H. Stevenson kalapja. Most világosabbá vált számunkra, mi a mesterhármas a szó filológiai eredete szempontjából.

mi a mesterhármas

Labdarúgás és gólok

A játékosok nem mindig lőnek gólokat meccs közbenellenfelekkel szemben, és néha vannak olyan egyedi pillanatok, amikor egy játékos többször különbözik egymástól. Vizsgáljuk meg, milyen neveket használnak, attól függően, hogy a játékos hányszor tudta eltalálni az ellenfél kapuját.

Az egyik szerzett gól gyakori előfordulás, ezért erre a pillanatra nem külön névvel álltak elő. Amikor egy játékos kétszer aláír az ellenfél kapujához (ami nem túl gyakran fordul elő), ez kettős.

Mi a mesterhármas? Jobb!Amikor egy futballista háromszor találja el az ellenfél kapuját, szokás azt mondani, hogy mesterhármast ért el. A futballtörténelemben nagyon ritka, hogy voltak olyan mérkőzések, amikor egy sportolónak sikerült 4 gólt szereznie (pókerezni). Mi az a penta-trükk? A profi futballban nem minden szupersztárnak sikerül 5 gól szerzőjévé válnia egy mérkőzésen. Nemrégiben ilyen eredményt nyújtottak be a müncheni „Bajorország” támadójának, Robert Lewandowskinak a távolról sem gyenge „Wolfsburg” elleni párharcban.

mi a mesterhármas a fociban

3 gól egy mérkőzésen az ukrán bajnokságban

1992-től napjainkig a legmagasabbak küzdelmeibenukrajnai bajnokságban 136 mesterhármast regisztráltak. 25 éve futballversenyeket tart Ukrajnában (elit osztály), ez elég jó mutató.

Nagyon jól tudják, mi a mesterhármas a fociban.a kijevi „Dynamo” futballistái, akik büszkék lehetnek a vezetésre ebben a listában. A Dynamo akár 30-szor is megtette őket. A gólszerzők listáján a vezető az egyik meccsen három gólt szerző gólszerző, Szergej Rebrov. A játékos először ilyen eredményt ért el 1992. június 3-án, a Nikolaev "Avis" párharcban. A többi hármas, amelyet Rebrov a "Kryvbas" (1996), "Tavria" (1998), "Karpaty" és "Prykarpattya" (1999) kapujában szervezett.

leggyorsabb mesterhármas

Donyeck a lista második parancsnoki helyén áll"Bányász". A bányászok 19-szer rajzoltak kalapot. Az 1990-es évek Sahtar legendája, Oleg Matveev négyszer lőtt hármast. Melyik csapatok kaptak pontos góllövéseket Oleg Matvejevtől egy küzdelem során háromszor? 1994-ben a Shakhtar 3: 0 pontszámmal verte a Zarya-MALS-t. Matveev háromszor is betalált Prykarpattya (a Flint részeként), Zaporozhye Torpedo és Flint (1997) ellen.

Mi a mesterhármas, és tegyék meg a Szimferopol játékosait"Tavria". A krímiek talán legemlékezetesebb mesterhármasára 1998-ban került sor, amikor a Dynamo Kiev játékosai Krím fővárosába érkeztek. Alekszej Osipov 3 gólt szerzett az Alekszandr Szovkovszkij elleni 1998-as mérkőzésen.

3 gól

A leggyorsabb és legeredetibb kalapos trükkök

A kutatók nemrég összeállították a 10 fős listáta futball történetének leggyorsabb hármasai. A "Lecce" - "Milan" mérkőzésen 3: 0 arányban Kevin Prince Boateng 14 perc alatt 3 gólt játszott az ellenféltől. 10 perc alatt a legendás holland Marco van Basten 3 gólt szerzett Göteborg ellen. A 8. helyen Ole-Gunnar Solskjaer áll, aki 10 perc alatt háromszor szerződött a Nottingham Forest kapujában. Az 1982-es világbajnoki mérkőzésen Magyarország – Salvador Kiss László 7 perc alatt 3 gólt szerzett.

De ez még nem minden!Jermain Defoe ugyanannyi ideig formálta eredményét a „Wigan” párharcban. 6 perc alatt Marco van Bastennek háromszor sikerült eltalálnia a rivális kapuját a Milan - Atalanta mérkőzésen. Még nagyobb tűzsebességet mutatott be David Villa az Atléticóval folytatott párharcban (5 perc). Robbie Fowler a Liverpool – Arsenal meccsen is 5 percet vett igénybe az eredmény teljesítéséhez. Szintén 4 perc múlva Gerd Müller a düsseldorfi “Fortunával” mérkőzött. A leggyorsabb mesterhármas a Ross megyei Thomas Rossé. Alig 90 másodperc alatt háromszor tudta eltalálni a Nairn megyei csapat kapuját.

Most mindenki tudja, mi a mesterhármas a fociban.