/ / A szakma milyen sajátosságait hordozza magában a moszkvai közgazdász munka?

A szakma milyen tulajdonságait sugallja egy moszkvai közgazdász munkája?

Közgazdasági szakemberekre volt keresletmindenkor, hiszen munkájuk célja a szervezet hatékonyságának javítása. Ennek az irányzatnak a jellemzője univerzális jellege – a szakemberek sokféle területen találhatnak munkát.

Mi az a közgazdász?

Közgazdász - szakértő a gazdasági területenkapcsolatok, a vállalkozás tevékenységének koordinálása. A közgazdász feladata a vállalkozásfejlesztés kiemelt területeinek meghatározása számos mutató és együttható kiszámításával. A szakemberek a beszerzett adatok többtényezős átfogó elemzését végzik el, amely alapján szakértői véleményt készítenek.

közgazdász állás

Fő elemző funkciók

A közgazdász munkája biztosítja a feladatok teljesítését, amelyek közül a főbbek megkülönböztethetők:

1. Információgyűjtés, ellenőrzés és alapos elemzés.

2. A vállalkozás gazdasági tevékenységének tervezése és optimalizálása, beleértve a pénzügyi költségeket, a felhasznált erőforrásokat és a személyzetet.

3. Üzleti tervek készítése és támogatása.

4. Áruköltség kiszámítása.

5. Marketing- és gazdasági kutatások végzése, piaci helyzet tanulmányozása.

6. A szervezet pénzügyi-gazdasági tevékenységének ellenőrzése, beleértve a költségvetés végrehajtását.

keress munkát közgazdászként

Közgazdászként nem nehéz elhelyezkedni a fővárosban,hiszen ez a szakma az egyik legkeresettebb. A kezdő szakember átlagos jövedelme 20-35 ezer rubel, a tapasztalt, kulcsfontosságú szakember 40 ezer rubeltől. A munkaerőpiac nagy kínálata és az, hogy a munkáltató képes arra, hogy a sok jelölt közül méltó munkavállalót válasszon, nagy versenyt teremt az álláskeresők között.

Követelmények a közgazdasági területen dolgozó szakemberekkel szemben

A Moszkvában végzett közgazdász munkavégzést különleges követelmények jellemzik a szakemberekkel szemben. A pályázótól a gazdasági szakirányú végzettségen és a szükséges ismeretek megszerzésén túl megkövetelhető:

  • Az üzleti angol nyelv ismerete tökéletes, hiszen sok nagy cég működik együtt külföldi partnerekkel, vagy nyit külföldön képviseletet.
  • PC-s jártasság haladó felhasználói szinten,sok szervezetben azt javasolják, hogy egy szakember további végzettséggel és programozási készségekkel rendelkezzen. Ezt a tendenciát az informatikai technológiák globális bevezetése magyarázza az oroszországi vállalatok gazdasági folyamatainak kezelésében.
  • Egyes vállalatoknál a közgazdász munkáját az egyetemet végzetteknek kínálják fizikai és matematikai profilban, mivel az elemzői tevékenység a logika és az analitikus gondolkodásmód jelenlétét feltételezi.
  • Személyes tulajdonságok:kommunikációs készség, őszinteség, szervezettség, kezdeményezőkészség, felelősségvállalás, esetenként kreativitás. A fővárosi élet meglehetősen feszült ritmusa megszabja a maga feltételeit, és a felsorolt ​​tulajdonságokhoz a legfontosabb hozzáadódik - a stresszállóság, az a képesség, hogy bármilyen helyzetben nyugodt és magabiztos maradjon.
    közgazdászként dolgozik Msokván

Elengedhetetlen követelmény a kellő munkatapasztalat - 1-3 év, így kényelmesen lehet karriert kezdeni kis szervezetekben, ahol egy közgazdász felelős minden folyamatért.

Hol dolgozhat egy közgazdász?

A magas szintű verseny ellenére munkaA közgazdászra mindig is lesz kereslet, hiszen üzleti elemzőkre szükség van a kormányhivataloknak, kutatóintézeteknek és kivétel nélkül minden kereskedelmi szervezetnek, beleértve a kisvállalkozásokat, pénzügyi szervezeteket - bankokat, szociális alapokat, adószolgálatokat, biztosítókat és lízingtársaságokat.