/ / / Julia Gushchina: αθλητικά επιτεύγματα και βιογραφία

Julia Guschina: αθλητικά επιτεύγματα και βιογραφία

Η Gushchina Yulia είναι μια από τις καλύτερες γυναίκες αθλητές στην ιστορία της σύγχρονης Ρωσίας. Είναι η ιδιοκτήτρια ενός τεράστιου αριθμού βραβείων, συμπεριλαμβανομένων των κρατικών βραβείων.

Γιούλια Γκούτσινα

Παιδική και νεανική ηλικία

Ο μελλοντικός πρωταθλητής γεννήθηκε τον Μάρτιο του 1983χρόνια, στο Novocherkassk. Ως παιδί, το κορίτσι ήθελε να γίνει αθλητής και, επομένως, έκανε ό, τι ήταν δυνατόν για να γίνει πραγματικότητα το όνειρό της. Για πρώτη φορά, η Τζούλια μπήκε στην πίστα και στο πεδίο ενώ ήταν ακόμη μαθητής στο σχολείο. Αν για τους περισσότερους από τους συνομηλίκους της, η εκπαίδευση ήταν ένα κοινό χόμπι, τότε ήρθε εδώ σαν να εργαζόταν και της έδωσε εκατό τοις εκατό. Ακόμα και τότε η Γιούλια Γκούτσινα κατάλαβε - αθλητισμός θα γίνει το έργο της ζωής της.Οι προπονητές άρχισαν να παρατηρούν ότι ένα εύθραυστο κορίτσι με ξανθά μαλλιά ξεχωρίζει μεταξύ όλων των παιδιών. Άρχισαν να της δίνουν λίγο περισσότερη προσοχή και, όπως αποδείχθηκε, αυτό ήταν αρκετό.

Όντας πολύ νεαρή, η Τζούλια αρχίζει να δέχεταισυμμετοχή σε όλα τα είδη διαγωνισμών. Κέρδισε σχεδόν κάθε τουρνουά και απολάμβανε κάποια δημοτικότητα σε στενούς κύκλους. Ο αθλητής κατάλαβε ότι αυτό δεν ήταν αρκετό για μια επιτυχημένη καριέρα και συνέχισε να εργάζεται ακόμα πιο σκληρά. Στο τέλος, η πλήρης αφοσίωση θα φέρει αποτελέσματα.

Καριέρα ενηλίκων

Η Τζούλια Γκούτσινα συνειδητοποίησε τελικά ότι είχε γίνειεπαγγελματίας στα δεκαεννέα. Τότε ήταν η πρώτη πρόσκληση στη ρωσική εθνική ομάδα αθλητισμού. Στην αρχή, δεν προσκλήθηκε σε σοβαρά τουρνουά. Ένα σημαντικό βραβείο κέρδισε μόνο το 2004, στο Ευρωπαϊκό Κύπελλο. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο δρομέας συμμετείχε σε αυτό το τουρνουά μέχρι το 2008 και έφερε συνεχώς χρυσά μετάλλια στο σπίτι.

Γιούσκιν Γιούλια

Το 2006, η Gushchina κέρδισε το Παγκόσμιο Κύπελλο,που έλαβε χώρα στην Αθήνα. Τότε κατάφερε να υπερέχει στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα στο Γκέτεμποργκ. Ο αθλητής κέρδισε χρυσό στο ρελέ της ομάδας και έγινε ο δεύτερος στον αγώνα των διακόσια μέτρων.

Το 2008 ήταν μια εξαιρετική χρονιά για τον αθλητήαποτελεσματικός. Πρώτα απ 'όλα, αξίζει να σημειωθεί το χρυσό και το ασήμι των Ολυμπιακών Αγώνων. Μετά από λίγο καιρό, κέρδισε ξανά το χρυσό μετάλλιο στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Εσωτερικού Χώρου. Έφτασε μια γραμμή κάτω από την επιτυχή σεζόν του Continental Cup σε εσωτερικούς χώρους, όπου η Τζούλια έγινε ξανά η καλύτερη.

Το επόμενο έτος ήταν λιγότερο επιτυχημένο.Η συλλογή των βραβείων συμπληρώθηκε με το ασημένιο μετάλλιο του ηπειρωτικού πρωταθλήματος στον αγώνα ομάδας. Το 2010 και το 2011, η Τζούλια θα κερδίσει και πάλι χρυσό στο ίδιο τουρνουά.

Το 2012, ο αθλητής ήλπιζε να γίνει ο πρώτος στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αλλά, δυστυχώς, δεν κατάφερε. Η Yulia Gushchina έφερε στο σπίτι ασημένια, την οποία κέρδισε στον αγώνα ρελέ τέσσερις εκατό μέτρα.

Ένα χρόνο αργότερα, το Παγκόσμιο Πρωτάθλημα πραγματοποιήθηκε στην πρωτεύουσα της Ρωσίας. Φυσικά, οι τοπικοί αθλητές ήταν υποχρεωμένοι να αποδείξουν ό, τι είναι ικανοί. Ο δρομέας κατάφερε να πάρει ένα άλλο χρυσό μετάλλιο.

Στο εθνικό πρωτάθλημα, η κοπέλα εκπροσωπεί τον αθλητικό σύλλογο Dynamo για πολλά χρόνια.

Βιογραφία της Julia Gushchina

Προσωπική ζωή

Δυστυχώς, δεν είναι γνωστές πάρα πολλές πληροφορίες.για το τι είναι η ζωή ενός αθλητή εκτός του αθλητισμού. Είναι γνωστό μόνο ότι η Γιούλια Γκουστσίνα πριν από έξι χρόνια παντρεύτηκε τον Ιβάν Μπουζολίν, ο οποίος ασχολείται επίσης με τον αθλητισμό, δηλαδή το τρέξιμο. Ο νεαρός δεν είναι τόσο δημοφιλής όσο η σύζυγός του και δεν έχει τόσα πολλά βραβεία στο ιστορικό του. Είναι γνωστό ότι το 2008 έπρεπε να συμμετάσχει στους Ολυμπιακούς Αγώνες, αλλά δεν του επιτρέπεται να τρέξει απευθείας στην Κίνα. Οι νέοι ζουν μια ήσυχη και ήρεμη οικογενειακή ζωή.

Αποτελέσματα και αρχεία

Η Γιούλια Γκούτσινα κατάφερε να πετύχει πολλά.Η βιογραφία της μπορεί να θεωρηθεί πλήρης μόνο αφού δοθούν τα καλύτερα αποτελέσματα της αθλητής κατά τη διάρκεια της επαγγελματικής της σταδιοδρομίας. Αρχικά, αξίζει να σημειωθεί τα αποτελέσματα σε εσωτερικούς χώρους:

• Στο σπριντ των εξήντα μέτρων, το αποτέλεσμα ήταν 7,24 δευτερόλεπτα.
  • Σε απόσταση διακόσια μέτρων - 22,82 δευτερόλεπτα.
  • Κάλυψε τριακόσια μέτρα σε 36,93 δευτερόλεπτα.
  • Το προσωπικό καλύτερο στον αγώνα των 400 μέτρων είναι 51,26 δευτερόλεπτα.

Τα αποτελέσματα σε ανοιχτούς χώρους έχουν ως εξής:

• Διακόσια μέτρα σε 22,53 δευτερόλεπτα.
  • Εκατό μέτρα - 11,13 δευτερόλεπτα.
  • Τετρακόσια μέτρα - 49,29 δευτερόλεπτα.

Γιούλια Γκούσκιν αθλητισμός

Το κορίτσι θα πέσει για πάντα στη ρωσική ιστορίαο αθλητισμός ως ένα από τα καλύτερα. Παρά την ηλικία της, η Yulia Gushchina είναι πεπεισμένη ότι μπορεί να κερδίσει πολλά μεγάλα τουρνουά. Είναι το είδωλο πολλών νέων αθλητών.