Μαχητής MMA Musa Khamanaev: βιογραφία

Musa Hamanaev - Ρωσικός μεικτός μαχητήςπρωταθλητής πολεμικών τεχνών της Ρωσικής Ομοσπονδίας στο βραζιλιάνο jiu-jitsu. Είναι ένας τιμημένος κύριος του αθλητισμού της διεθνούς κατηγορίας της Ρωσικής Ομοσπονδίας στην ελεύθερη πάλη. Με εθνικότητα Musa Hamanaev Τσετσέν. Το ύψος ενός μαχητή είναι 170 εκατοστά, βάρος - 65 κιλά. Παίζει με τα εξής στυλ: MMA, αγώνα sambo και freestyle πάλη. Μέχρι τις 20 Αυγούστου 2016, ο Hamanayev πραγματοποίησε 21 αγώνες, στους 17 από αυτούς κέρδισε (7 knockouts) και 4 (1 νοκ-άουτ). Έγινε επίσης ο πρωταθλητής μιας σειράς τουρνουά MMA που ονομάζεται M1-Challenge.

Μούσα Χάμαναφ

Βιογραφία και εξοικείωση με τις πολεμικές τέχνες

Γεννήθηκε στις 14 Οκτωβρίου 1987 στην πόλη Grozny(Δημοκρατία Τσετσενίας-Ινγκουσε, ΕΣΣΔ). Έγινε ενεργός και κινητός τύπος. Στην ηλικία των έξι, εγγράφηκε στο τμήμα πυγμαχίας, αλλά μετά από λίγο, άλλαξε αυτή την αθλητική πειθαρχία στην πάλη του ελεύθερου στιλ. Ο Musa Khamanaev έδειξε καλή τεχνική απεργίας και άμυνα. Στην ηλικία των 15 ετών, ήταν ήδη σε πυγμαχία εναντίον 25 ετών επαγγελματιών. Το 2006, ο Μούσα εισήλθε στο τοπικό Πολυτεχνείο, όπου άρχισε να διδάσκει σε βάθος το sambo και συναντήθηκε με πολλούς προπονητές και επαγγελματίες σε αυτό το άθλημα. Λίγα χρόνια αργότερα, κέρδισε το πρωτάθλημα της Ρωσικής Ομοσπονδίας σε αγώνες sambo, και ένα χρόνο αργότερα κέρδισε το θρίαμβο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα. Εδώ, ο Musa Khamanaev κατάφερε να κερδίσει στην αντιπαράθεση με τον σημερινό κόσμο και τον Ευρασιακό πρωταθλητή Rustam Habilov.

Καταπολέμηση του Musa Hamanaev

Τίτλος πρωταθλητή

Τον Νοέμβριο του 2012, έχοντας κερδίσει τον αγώνα μεΟ Γερμανός Daniel Weichel, Hamanaev ανακηρύχθηκε ο πρωταθλητής της M-1 Challenge του τουρνουά. Σε αυτή την αντιπαράθεση, μετέφερε επιτυχώς τον αντίπαλο στο έδαφος και μετά από μερικά δευτερόλεπτα έκανε ένα οδυνηρό πόδι που ονομάζεται γάντζο φτέρνα, το οποίο μεταφράζεται ως στρίψιμο της φτέρνας. Αργότερα έπρεπε να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή. Αυτή τη φορά ο Musa Khamanayev πολέμησε τον Nico Puhakka εναντίον του Φινλανδού, τον χτύπησε σε σημεία.