/ / Ilya Zakharov: fotografie, biografie, zajímavá fakta o sportovce

Ilya Zakharov: fotografie, biografie, zajímavosti o atletovi

V Petrohradě, v rodině sportovců, 2. květnaV roce 1991 se narodil budoucí šampion, chlapec Ilya. Zakharov tam nežil dlouho. Spíše se tam právě narodil a celé dětství strávil v Saratově, kam se jeho rodiče přestěhovali.

Otec se zabýval důstojníkem všude kolem a matka chlapce byla kandidátem na mistra sportu ve volejbalu. V době narození svého syna pracovala jako učitelka tělesné výchovy na jedné z petrohradských škol.

Životopis Ilya Zakharova: aktivní dítě

Od dětství byl budoucí šampion odlišný od jehovzájemná nadměrná aktivita. Bylo v něm tolik energie, že chlapec tu a tam upadl do několika příběhů. Hledání dobrodružství je hlavním rysem Ilyi v dětství.

Ve věku šesti let byla chlapci diagnostikována plochá noha. Lékař, který malého pacienta pozoroval, poradil rodičům, aby Ilyu odvedli do bazénu. V té době tam pracoval rodinný přítel. Byl to on, kdo navrhl, aby rodiče dali chlapce k potápění.

Zapojení do tohoto sportu umožnilo nasměrovat veškerou Ilyinu energii správným směrem. Souprava skončila už dávno. Chlapec byl přesto přijat do skupiny vedené trenérem Tatyanou Korobko.

Ilya Zakharov

Ilya nesdílel touhu svých rodičů studovatplavání. Ve všech ohledech ignoroval požadavky trenéra a nechtěl plavat v bazénu. Tatiana Korobko někdy dokonce musela zatlačit Zakharova z obrubníku do vody.

Ale o rok později se všechno radikálně změnilo. Ilya si už bez sportu nedokázal představit sám sebe. Potápění se stalo více než jen činností nebo koníčkem. Stali se součástí chlapcova života.

Ilya snil o tom, že se bude věnovat fotbalu, ale lékaři mu tento sport zakázali. Ale radili mi, abych si vyzkoušel potápění. A jak se ukázalo, rada se ukázala být efektivní.

Zahájení kurzů potápění

O rok později se Zacharov zúčastnil soutěží mezi vrstevníky a získal první medaili. V devíti letech se Ilya prosadil jako budoucí medailista, sportovec a hrdost Ruska.

V roce 2004 úspěšně složil výběr na mistra sportu. Poté si Zakharov začal brát své první ceny. A o dva roky později se stal vítězem soutěže mezi studenty školy.

biografie Ilya Zakharova

Tatiana Korobko, trenér dětípotápění, viděl jsem pro chlapce velkou budoucnost. Ilya Zakharov se zúčastnil juniorského mistrovství Ruska. A přestože nezískal cenu, měl cíl - stát se vítězem a vyhrát zlatou medaili na olympijských hrách.

Sen se stal skutečností. Ilya Zakharov, olympijský vítěz, se stal nejen sportovcem, ale ctěným mistrem sportu Ruska v potápění. Zúčastňuje se olympijských her v Londýně v roce 2012 a získává zlato v potápění z 3m odrazového můstku.

Ocenění a tituly

V roce 2007 se účastní soutěžeRuský pohár. Skočil z desetimetrového odrazového můstku, vyhrál vítězství a získal nejvyšší body. V německém Cáchách obsadila Ilya ve dvojici s Kuzněcovem druhé místo ve skoku z třímetrové platformy.

Ale to není vše. V Saratově se stal vítězem individuálního programu poté, co získal bronzovou medaili za potápění z třímetrového odrazového můstku.
O rok později se stal spolu s Evgeny Kuzněcovem majitelem dvou medailí získaných na ruském mistrovství v potápěčských dovednostech.

Olympijský vítěz Ilya Zakharov

Přijal další zlato v tandemu s VictoremMinibajev za skok do vody z desetimetrové věže. O rok později získal Ilya Zakharov, jehož fotografie byla umístěna na titulních stránkách novin, tři zlaté v soutěži v potápění ze tří metrů a z výšky deset metrů, spárované s Minibaevem.