/ / O jak dlouho trvá hokejový zápas

O jak dlouho trvá hokejový zápas

Pravidla hokejového utkání mají své vlastní charakteristiky. Oni byli vytvořeni postupně, více než dvě stě let historie této hry, populární v mnoha zemích světa.

Z historie ledního hokeje

Přes skutečnost, že v dílech evropskýchstředověké grafiky a malby opakovaně splňují obrazy, ve kterých lidé hrají dobře známou hru, Kanada je považována za místo narození hokeje. Otázka, jak dlouho trvá hokejová hra, jen málo lidí se obávalo za úsvitu z narození tohoto sportu. Lidé hráli hokej pro své vlastní potěšení a až se nudí. Ale historické prameny nám přinesly datum první hokejové soutěže, která se konala 3. března 1875 na kluzišti Victoria v Montrealu. A se začátkem oficiálních soutěží se stalo otázkou, jak dlouho trvá hokejový zápas. První pravidla hokejové hry, která nás dosáhla, byla založena, přijata a vytištěna v roce 1886. V budoucnu hokejová hra rychle získala popularitu a během 20. století se rozšířila po celé severní polokouli. Tradičně existují dvě školy v hokeji - kanadské a evropské. A soutěž mezi nimi přispěla k rozvoji tohoto sportu. Hokejový turnaj se stal jedním z hlavních bodů programu zimních olympijských her.

jak dlouho je hokejový zápas

Trvání hokejového utkání

Mezitím pravidla hokejové hry nebylauniverzální pro různé země a části světa. V Evropě a Americe na počátku století se to výrazně lišilo. Délka hokejového utkání bylo snadné zjistit, zda je povoleno vázání ve hře. V tomto případě se hra skládala ze tří časových úseků dvaceti minut se dvěma patnáctiminutovými přestávkami. Pouze čistý čas přehrávání byl vzat v úvahu, čas byl počítán stopkami a zastavil se, když rozhodčí zastavil hru z nějakého důvodu.

kolik minut trvá hokejový zápas

Hra na výhru

Ale tato praxe nebyla přijatelnákteré se účastní velkých turnajových soutěží s velkým počtem zúčastněných týmů. Výsledky neutrálních zápasů by vedly k odklonu od konkurence až k nekonečnu. Kromě toho hra začala ztrácet ostrost a dynamiku. Proto se praxe hokejových soutěží po celém světě postupně projevovala v potřebě hrát určitý výsledek, odhalující vítěze v zápase. Výsledek remízy přestal držet jak diváky, tak účastníky soutěže. Odpověď na otázku, jak dlouhá doba trvá hokejová hra, tak ztratila svou jedinečnost. Zápas začal pokračovat, dokud nebyl identifikován vítěz. Na základě pravidel zůstalo ve stejných třech obdobích po dvaceti minutách. Ale pokud skončí v remíze, pak byl tým nabídnut další čas. Dodatečné období se nazývá přesčas. Jeho trvání je deset minut. Hraje se před prvním opuštěným pukem. Za účelem zesílení hry na poli na každé straně mohou být čtyři hráči namísto pěti. To dělá hru dynamickou a mění zavedenou taktickou strukturu. Podle pravidel Kontinentální hokejové ligy, pokud extra čas neukázal vítěze, pak týmy pokračují ve vyřešení vztahu tím, že hodí penaltové kopy - kulky. Nejdříve tři z každého družstva a pak vyhrát. A v takovém případě závisí pouze na konečném puku, jak dlouho trvá hokejová hra. Kulky vypadají velkolepě, ale přesto je v rozhodujících zápasech obvyklé bez nich.

trvání hokejového zápasu

Turnaje v play-off

Hra se stává obzvláště ostrým a výrazným.v závěrečném stadiu mistrovství světa kontinentální hokejové ligy. Jedná se o hru "odchodu", ztracený tým je vyloučen z účasti na dalších soutěžích. Proto je odpověď na otázku, jak dlouhá doba hokejové hry v play-off je naprosto nepředvídatelná. Situace je značně komplikována skutečností, že v této části turnaje pravidla vylučují volné hody. Pokud mimořádný čas neukáže vítěze, pak po přestávce je jmenován další nadčas. Jejich počet není omezen. Hra bude pokračovat až do vítězství. Cena jednoho opuštěného puku v závěrečné části každého zápasu může být velmi vysoká. Hra má často viskózní charakter a je zpožděna kvůli strachu, že hráči udělají chybu a dávají soupeři šanci na rozhodující hod. To je důvod, proč zápasy v play-off jsou tak vyčerpávající pro hráče i fanoušky.

jak dlouho trvá hokejový zápas

KHL záznam

Nejdelší hokejový zápas v historiiKontinentální hokejová liga se konala 21. března 2014 v Praze ve čtvrtfinálovém play-off. Hra mezi týmy "Lion" a "Donbass" skončila v 127. minutě s vítězstvím "Donbass". Zápas skončil v sedmém období se skóre 3: 4. To je v tuto chvíli konečnou odpovědí na otázku, kolik minut trvá hokejový zápas. Není pochyb o tom, že tento rekord bude nezbytně překonán. Ale když se to stane - můžete jen odhadnout.