/ / Formule 1. Velká cena Soči: Všichni vítězové

Formula-1. Grand Prix v Soči: všichni vítězové

Pro olympijské hry 2014, které se konaly vSoči, bylo rozhodnuto postavit ve městě závodní dráhu. Autodrom se nachází v městském olympijském parku. Před olympijskými hrami se ve městě konalo několik akcí s cílem zvýšit zájem o automobilové jízdy na území Ruské federace. V zimě 2013 navštívil Bernie Ecclestone město Soči, aby sledoval postup stavebních prací na trati.

První velká cena Formule 1 v Rusku: Soči 2014

První závody na trati se konaly v polovině září2014, týden před oficiálním otevřením trati. O měsíc později se okruh vydal na jednu z etap série Formule 1. Podle výsledků Velké ceny 2014 v Soči dokázal Lewis Hamilton vyhrát tvrdý boj. Stříbrným medailistem soutěže byl Hamiltonův partner Mercedes, německý pilot Nico Rosberg. Třetí místo obsadil Fin Valtteri Bottas. Byl to on, kdo předvedl nejrychlejší čas na jednom z kol první Velké ceny Formule 1 v Soči, když posledních 5848 m ujel za 1,40,896 minuty.

Výsledky Formule 1 Velké ceny Soči

Den před závodem jsou tito piloti ve stejném pořadídokončil kvalifikaci. Brit Jenson Button a Rus Daniil Kvjat obsadili v sobotní kvalifikaci 4. a 5. místo. V nedělním závodě Button zopakoval kvalifikační výsledek a Kvjat skončil na 14. pozici.

Grand Prix 2015

Druhá velká cena Formule 1 v Soči se konala v roce 2015rok. Podle výsledků kvalifikace obsadil Nico Rosberg první místo. Druhým pilotem, který dostal příležitost startovat z prvního pole, byl další pilot Mercedesu, Lewis Hamilton, a třetí byl Valtteri Bottas. Již druhou sezónu v řadě tedy první tři místa v sobotní kvalifikaci obsadili stejní jezdci, ale piloti Mercedesu změnili pozice.

Vítěz Grand Prix Formule 1 v neděliSoči se již druhým rokem stalo Britem Hamiltonem. Druhým byl Němec Sebastian Vettel zastupující „Scuderia“ a třetí místo obsadil Mexičan Perez. Němec ukázal nejrychlejší čas na kolo - 1,40,071 minuty.

Soči Grand Prix Formule 1

Nico Rosberg, který vyhrál v sobotupole position, byl nucen dokončit závod před plánovaným termínem kvůli poruše plynového pedálu. Valtteri Bottas, který startoval ze třetí pozice, měl nehodu a nedokončil, ale bylo mu připsáno 12. místo, protože Fin překonal 90% vzdálenosti.

Formule 1 v Soči v roce 2016

Nejoblíbenější běhy na světě se odehrály dneTrať v Soči byla v roce 2016 potřetí v řadě. První dvě místa v sobotním kvalifikačním závodě obsadili Němci Rosberg a Vettel. Finové Bottas a Raikkonen byli třetí a čtvrtí, zatímco Brazilec Felipe Massa obsadil 5. místo.

Pilot vyhrál závod v neděli„Mercedes“ Nico Rosberg. Druhý byl Lewis Hamilton, který se z desátého místa vyšplhal na druhé místo. Felipe Massa zůstal pátý a Finové si vyměnili místa - bronzovým medailistem závodu se stal Raikkonen a Valtteri Bottas zůstal mimo pódium. Nejrychlejší kolo zaznamenal vítěz závodu Nico Rosberg, který dokončil 52 kol za 1,39 094 minut.

Grand Prix 2017

V dubnu 2017, čtvrtý proposlední 4 roky Grand Prix Formule 1 v Soči. Podle výsledků kvalifikace vybojoval pole position německý Vettel s Ferrari. Kimi Raikkonen obsadil druhé místo. Valtteri Bottas a Lewis Hamilton startovali z druhé řady a obsadili 3. a 4. místo.

formule 1 ruská Grand Prix Soči

Fin vyhrál Grand Prix Formule 1 2017 v SočiBottas, který se přestěhoval do Mercedesu poté, co Nico Rosberg oznámil svůj odchod do důchodu. Valtteriho týmový kolega, britský jezdec Lewis Hamilton, skončil v závodě čtvrtý. Mezi dvěma piloty Mercedesu byly dva vozy Scuderia - na druhém místě byl Sebastian Vettel a třetí skončil Kimi Raikkonen. Nejlepší čas na kolo stanovil na 49. kole Kimi Raikkonen - 1,37 844 minut.

Po dobu 4 let pořádání Velké ceny Formule 1 v Soči oslavovalo vítězství pokaždé jezdec týmu Mercedes - dvakrát Hamilton a jednou Rosberg a Bottas.