/ / Kolik zlata je na zlaté olympijské medaili? Váha olympijské medaile

Kolik zlata je ve zlaté olympijské medaili? Olympijská medaile hmotnost

Olympijská medaile je ocenění nejvyššíchdůstojnost, sní o ní každý sportovec. Obyčejní lidé se však nejvíce zajímají o to, kolik zlata je v olympijské zlaté medaili a z čeho se obecně skládá. Pokusme se přijít na to, jak se velikost, složení a design cen každoročně měnily, od olympiády po olympiádu.

kolik zlata je na zlaté olympijské medaili

Historická odchylka

Za prvé je třeba poznamenat, že olympijská medaileby nemělo být posuzováno primárně podle jeho věcného obsahu. Přesto má toto ocenění humánnější a rozsáhlejší význam a je vnímáno jako slitina šlechty, odvahy, odvahy a vůle. Všechny tyto vlastnosti dělají z člověka Sportovce. A medaile je jen způsob, jak odměnit jeho úspěchy. Zpočátku bylo zjištěno, že každé město, které hostí olympiádu, se bude zabývat vývojem a výrobou cen. Olympijský výbor současně stanoví řadu svých požadavků:

1. Medaile musí mít průměr nejméně 60 mm a šířku nejméně 3 mm.
  2. Ocenění za zlato a stříbro musí být vyrobeno ze slitiny kovů, přičemž musí obsahovat 92,5% stříbra.
  3. Zlatá ocenění musí být pozlacená, minimálně 6 gramů zlata.

Je tedy jasné, kolik zlata má zlatá olympijská medaile - pouze 6 gramů, zatímco všechno ostatní je stříbro.

Co bylo - co se stalo

První olympijské hry se konaly v roce 776před naším letopočtem Atletické soutěže se konaly na počest hrdiny mýtů Herkula, zatímco on nezískal ocenění za vítězství v zápase a pankration (hand-to-hand boj). Tradice udělování medailí se objevila již v moderní době, kdy první olympijský kongres učinil odpovídající rozhodnutí v roce 1894. Všechny požadavky, pravidla, zásady udělování cen byly v olympijské chartě jasně vysvětleny. Vítězové první a druhé ceny tedy obdrželi ocenění ze stříbra z 925. testu, třetí vítěz získal bronz a vítěz - medaile, která byla pokryta zlatem. I tehdy byly parametry zhruba určeny: byla také vyřešena váha a složení ocenění a byla také vyřešena otázka, kolik zlata je ve zlaté olympijské medaili.

Váha olympijské medaile

Jak se ceny změnily

První moderní hry se konaly v roce 1896rok v Aténách. Poté vítězové obdrželi stříbrná ocenění a na druhém místě byla oceněna měď. V Řecku bylo odehráno 43 sad ocenění, přičemž jejich design vytvořil Jules Chaplain a hmotnost olympijské medaile byla pouze 47 gramů. Nejneobvyklejší ocenění byla udělena na příštích olympijských hrách v roce 1900, které se konaly v Paříži. Poprvé v historii olympijských her návrhář Frederic Vernon navrhl obdélníkové medaile, na jedné straně byla bohyně vítězství Nick a na druhé sportovec. Právě těmito hrami začala tradice udělování zlatých, stříbrných a bronzových cen.

Váha olympijské medaile se neustále měnila:například na hrách v letech 1904 a 1908 byl nejmenší s pouhými 21 gramy. Pro srovnání: medaile na zimních soutěžích ve Vancouveru vážily 576 gramů a v Soči - 585 gramů, což je považováno za absolutní rekord her.

Inovace a nápady

kolik je olympijská medaile

Samozřejmě během celého období olympijského hnutíbez různých nuancí a mimořádných událostí. Například pro zimní olympijské hry ve Vancouveru se organizátoři rozhodli vyrábět medaile z recyklovaných materiálů. To bylo provedeno za účelem zlepšení ekologické situace na Zemi, a proto byly olympijské medaile vytvořeny z odpadních elektrických desek. To umožnilo Kanadě výrazně ušetřit na hrách. Je pozoruhodné, že každé ocenění mělo svou vlastní rytinu, to znamená, že ani jeden sportovec neměl opakované medaile.

Co je se složením?

Změnilo se také složení olympijské medaile.Ocenění na olympiádě v Londýně v roce 1908 se tedy ukázalo být nejmenší hmotností a nejvíce zlatým složením. Na hrách v Albertville v roce 1992 byly ceny udělány z ručně vyrobeného skla a jako rám byl použit zlato. A o dva roky později, kdy se hry konaly v Norsku, v Lillehammeru, byly ceny udělovány ze žuly, což bylo způsobeno touhou návrhářů zdůraznit lásku Norů k přírodě.

Vlastnosti stvoření

Kromě otázky kolik zlato v olympijské zlaté medaili, mnohozeptejte se, jak jsou vytvořeny a schváleny. Tudíž klenotnická továrna Adamas se podílela na tvorbě ocenění pro hry v Soči a poprvé v historii olympijského hnutí se soukromá organizace zabývala výrobou. Například pro všechny hry konané v anglických městech vytvořila státní mincovna medaile.

složení olympijské medaile

Vytváření medailí pro olympijské hry jepracný proces, ve kterém hraje důležitou roli odpovědnost a přesnost dodržování každé etapy. Mnozí se zajímali o to, kolik zlata bylo na olympijských medailích v Soči, protože zde byly co nejpůsobivější. Cena zlata tedy byla 565 gramů stříbra (960 proof) a 6 gramů zlata (999 proof). Tyto ukazatele splňují minimální požadavky stanovené MOV. Stříbro a bronz byly 100% složeny z materiálů, které měly být v jejich složení, a to: 525 gramů stříbra a 460 gramů bronzu. Symbolika medailí tedy spočívá v tom, že nejtěžší a nejdražší je zlaté ocenění, které je pro sportovce obtížnější. Celkově byly na výrobu cen pro hry v Soči vynaloženy asi tři kilogramy zlata, dvě tuny stříbra a 700 kilogramů bronzu.

Kolik to stojí?

kolik zlata je na olympijské medaili

Samozřejmě, vytvoření olympijských cen prostáty - to je poměrně velká investice. Mnohých proto zajímá, kolik stojí olympijská medaile. To lze pochopit, když vyhodnotíme, kolik jsou některé státy ochotny zaplatit svým sportovcům za obdržená ocenění. Zvažme ukazatele založené na zimních olympijských hrách konaných v Soči. Ázerbajdžán, Kazachstán a Lotyšsko byli připraveni nabídnout nejvíce peněz za zlatou medaili - 510 000 $, 250 000 $, 193 000 $. V Rusku činilo pojistné 115 600 USD. Olympijské medaile jsou tedy samy o sobě cenné jako sportovní výkon, ale kromě nich můžete získat i dobré bonusy, což znamená, že se sportovci mají o co usilovat.

Olympijské rekordy

kolik váží olympijská medaile

Stejně jako u jiných sportovních akcí, běhemRekordy olympiády dělají nejen sportovci, ale také organizátoři. Například ocenění udělená v Londýně v roce 1908 byla nejmenší z hlediska hmotnosti a nejčistší z hlediska složení. K jejich výrobě bylo použito ryzí zlato, a to byl jediný čas v historii olympijských her. Stačí se na ně podívat, abychom pochopili, kolik váží vtedajší olympijská medaile. Ve Vancouveru byly zaznamenány nové rekordy: pro tuto soutěž byly vyraženy medaile o hmotnosti 576 gramů. Medaile v olympijském Turíně měly největší průměr: ceny vypadaly jako CD, měly neobvyklý střih pásky a vypadaly docela působivě, váží 469 gramů. Jedinou odchylkou od kulatého tvaru byly obdélníkové ceny, které byly uděleny v roce 1900 v Paříži. Každá sportovní událost, zejména olympiáda, je tedy dlouho očekávanou událostí, kdy existuje příležitost ocenit jak kondici a schopnosti sportovců, tak dovednosti a organizační schopnosti zemí, které tyto důležité soutěže pořádají pro celý svět.