/ / Најбржи пента-трик у историји фудбала

Најбржи пента-трик у историји фудбала

Многи људи који нису посебнопросвећени у фудбалу, мислите да је пента-трик редак и невероватан феномен. Да, заиста, мало људи успева да то изда. Међутим, историја познаје довољно случајева када су играчи постигли пет сјајних голова у противничкој мрежи. Па, најпознатијима треба рећи.

Најновији записи

Недавно, 23. септембра 2015, РобертЛевандовски, играч минхенског Бајерна, пуштен је као замена у другом полувремену. Тада је немачки клуб губио 1: 0 од ривала, „Волфсбурга“. Међутим, Левандовски је изашао и за мање од десет минута постигао је пет голова противницима. Била је то невероватна утакмица коју су дуго памтили и играчи и навијачи.

трик пента

За само две недеље достигнуће „пољскогТопник ", како је Роберт добио надимак, поновио је Сергио Агуеро, играч Манцхестер Цити-а. 3. октобра постигао је пет голова заредом против ФЦ Невцастле. То је такође био импресиван пента-трик. Није познато шта је утицало на ову" активност "играча. Срећа, сталоженост, концентрација, жеља, мотивација, одсутност ривала - постоји пуно опција, а можда и све заједно. Али једно се може са сигурношћу тврдити - пет голова које је постигао један играч је није реткост. И то се може видети на примерима.

Најсветлији записи

Дакле, најбржи пента-трик у фудбалуприпада Роберту Левандовском. Шта је са остатком достигнућа? Има их много. Бас Дост из ФЦ "Хееренвеен" није дизајнирао најбржи пента-трик, али, у сваком случају, спектакуларно. 5: 0 - и Екцелсиор је поражен.

Јермаин Дефое из Тоттенхам Хотспур - ауторпрви пент-трик у новом миленијуму и, истовремено, треће такво достигнуће у читавој историји Премијер лиге. Било је то 2009. године, у мечу против ФЦ Виган-а.

Димитар Бербатов постигао је одличан пента-трик 2010. године против Блацкбурн Роверс-а, почев од другог минута меча и завршивши у седамдесетој. Тако је постао најбољи стрелац сезоне.

најбржи трик са пента

Мирослав Клосе, играч Лација, постигао је пет прелепих голова за Болоњу за 39 минута. Ово је први такав догађај у 27 година, као и трећи пента-трик у историји Серије А.

Царлос Едуардо, играч Нице, постигао је гол за тим„Гингамп“ 5 добрих лопти - од 12 минута до шездесет четврте. И, коначно, Луиз Адриано, играјући са Шахтјором против слабог и непретенциозног БАТЕ, пет пута је погодио врата белоруског ривала.

Подвизи три познате личности

И на крају, вреди рећи о достигнућима тројицефудбалери који се сматрају најпопуларнијим и најпознатијим. Први је Кристијано Роналдо. Постигао је пет голова против ФЦ Еспаниол, а један од њих је пребачен са беле тачке. Вреди напоменути да је ово Роналдов други такав трик. Исте године, мало раније, већ је издао пента-трик „Гранада“. Али „Еспаниол“ је тежи противник.

Следи Рамадел Фалцао, који је за 43 минута постигао 5 голова у мрежу Депортива. 2012. је време када је играч престравио целу фудбалску Европу.

најбржи трик пента у фудбалу

И наравно Лео Месси и његова феноменална петоркаголова постигнутих против Баиера у Лиги шампиона - најпрестижнијем клупском турниру. Фудбалер се врло елегантно неколико пута заредом „потписао“ на голу ривала. И било је узбудљиво.

Па, можете претпоставити да је пред нама још пуно невероватних пента-трикова, јер је фудбал игра која стално изненађује. Преостало је само пратити мечеве!