/ / Rozhovs Sergejs: foto, biogrāfija

Rozhovs Sergejs: foto, biogrāfija

Rozhovs Sergejs - slavenais krievu biatlists,Pasaules un Eiropas čempions, Pasaules kausa ieguvējs. Viens no nacionālās izlases zvaigznes pārstāvjiem. Viņa panākumu maksimums bija 90. gadu beigās - 2000. gadu sākumā.

Agrīnā karjera

Rožkovs Sergejs
Rozhovs Sergejs dzimis Murmanskā 1972. gada 1. aprīlī. Pēc skolas viņš ieradās Murmanskas Arktikas Valsts universitātē.

No 12 gadu vecuma viņš interesējās par slēpošanas sportu unvecākais vecums beidzot ieradās biatlonā. 24 gadu vecumā viņš kļuva par Krievijas nacionālās komandas locekli. 1995. gadā pirmo reizi tika nosūtīts uz Pasaules kausu. Debija par Rozhkovu kļūst par skatuves Ostersund Zviedrijā individuālajā sacensībā. Sergejs Rozhovs pārliecinoši ieņem sacensību par debitantu un pabeidz 15. vietu.

Nākamais sākums atveda pirmo sportistunokļūt Pasaules kausa desmitniekā. Sprintā Rozhkov ierindojas 7. vietā. Ceļojot uz vēl trīs posmiem, biatlonistam ir kopā 8 sacensības, un tas ir iekļauts Pasaules kausa treneru personālā.

Pirmā medaļa

Sergeja Rožkova biatlonists
1996. gadā sacensības notika vācu valodāRuhpoldings. Tieši šajā pasaules čempionātā sportists uzrādīja sensacionāli veiksmīgu rezultātu. Komandu sacīkstēs piedalās Sergejs Leonidovičs Rožkovs kopā ar pieredzējušākiem Viktoru Maygurovu, Vladimiru Draševu un Pāvelu Muslimovu. Šodien šāda veida biatlons ir noņemts no galvenajiem startiem. Sacensību īpatnība ir tā, ka visi sportisti uz sacensībām dodas uzreiz. Finišā starp līderi un pēdējo komandu komandā attālums nedrīkst pārsniegt 50 metrus vai 15 sekundes. Pretējā gadījumā komanda saņem soda minūtes.

Krievijas komanda sacensībās uzstājās veiksmīgi,izdarījis tikai 2 garām. Tomēr baltkrievi šāva bez kļūdām. Tāpēc Sergejs Rožkovs ieguva tikai sudraba medaļu. Kopējais kavējums bija nedaudz vairāk par 32 sekundēm.

Kausa pirmajā posmā pēc pasaules kausa izcīņas Rožkovs izcīna pirmo uzvaru. Krona individuālajās sacensībās viņš finiša taisnē nonāk pirmais.

Tiesa, šīs sezonas beigas bija neskaidras.Pēc pirmās uzvaras Rožkovs Sergejs sprintā vispirms ieņēma 50. vietu, bet nākamajā posmā Hochfilzinā, Austrijā, individuālajās sacensībās viņš kļuva par 45. un sprintā - 36. vietu.

Rezultātā tajā sezonā Rožkovs pavadīja 13 sacīkstes, lai kompensētu Pasaules kausu, guva 122 punktus, ieņemot 13. vietu.

Kausa izcīņa

Sergeja Rožkova biogrāfija
Следующий сезон Рожков провел менее успешно, trīs reizes paceļoties uz pjedestāla, vienmēr ieņemot trešo vietu. Šis rezultāts tika sasniegts stafetē Holmenkollenā, komandu sacīkstēs Ruhpoldingā un individuālajās sacensībās Itālijas Antholcā. Sezonas beigās Sergejs Rožkovs ieņēma 19. vietu. Biatlonists nākamajā sezonā uzstājās daudz veiksmīgāk. Viņš uzvarēja stafetē Somijas Kontiolahti un sezonu noslēdza 10.vietā.

Zelta sezona

Rožkovs Sergejs Leonidovičs
Rožkovam visveiksmīgākā bija 2004./2005. Gada sezona. Gandrīz pusē sacīkstēs, kurās viņš piedalījās, viņš nokrita uz pjedestāla. Viņš sāka ar bronzas medaļu stafetē Norvēģijas Beitostolenā.

Rožkovs devās uz 30 sacīkšu startu, patiesība ir uzvarētvarēja tikai vienu reizi. Biatlonists ieguva Viktoriju sprintā Itālijas pilsētā Cesana San Sicario. Septiņas reizes izcīnīja sudraba medaļas un 6 reizes - bronzas medaļas. Sezonas beigās Rožkovs ieguva 656 punktus, kļūstot par piekto pasaules kausa kopvērtējumā.

Tajā sezonā viņš zaudēja tikai tautietimSergejs Čepikovs, trešais bija francūzis Rafaels Puarē, otrais bija vācietis Svens Fišers, un uzvarēja izcilais norvēģis Ole Einars Bjerndālens. Rožkovam sniegums šajā pasaules kausa izcīņā bija visveiksmīgākais viņa karjerā.

Debija olimpiskajās spēlēs

Sergeja Rožkova foto
Tāpat kā ar katru sportistu, visnozīmīgākaisolimpiskās spēles kļuva par Rožkova sacensībām. Pirmo reizi biatlonistam uz šiem sporta svētkiem izdevās nokļūt 2002. gadā. Sporta forums notika Amerikas Soltleiksitijā.

Sergejs ir kļuvis par pilntiesīgu Krievijas izlases dalībniekuRožkovs. Viņa biogrāfija tika papildināta ar vēl vienu nozīmīgu lapu. Kā pirmās komandas sportists Rožkovs sāka ar sniegumu individuālajā braucienā. Viņš labi strādāja visās līnijās, nepieļaujot nevienu garām. Tomēr viņš ievērojami zaudēja konkurentiem. Vienīgais ir jāsaka, ka šīs olimpiādes čempions šajā disciplīnā norvēģis Ole Einars Bjerndālens divreiz neatbildēja. Rožkovs, nesaņemot nevienu soda minūti, ieņēma tikai 12. vietu. Pēdējā starpība bija 2 minūtes 40 sekundes.

Sprints kļuva par nākamo disciplīnu.Šeit Rožkovam viss izvērtās vēl sliktāk, pieļaujot kaitinošas kļūdas šaušanas līnijās, viņš finišā nonāca tikai 51. vietā. Likumsakarīgi, ka turpmākajās vajāšanas sacensībās es ar medaļām nerēķinājos.

Pēc vajāšanas Rožkovs strauji devās ceļā,bet pieļāva kļūdu jau pašā pirmajā līkumā. Tomēr, skaidri pārstrādājot trīs atlikušās, viņam izdevās ievērojami uzlabot savu galīgo pozīciju, no 51. vietas pakāpjoties uz 27. vietu.

Pēdējais starts bija stafetes skrējiens.Rožkovs skrēja otrajā posmā. Pirmais distanci veica Viktors Maygurovs. Pārliecinoši nododot savu ceļa segmentu, viņš nodeva stafeti Rožkovam līdera rangā, taču Sergejam neizdevās saglabāt pārsvaru. Pirmkārt, viņš izdarīja 2 sodus, šaujot ar noslieci, tad vēl vienu, stāvot. Viņš zaudēja visas priekšrocības un nodeva stafeti komandas biedram Sergejam Čepikovam tikai 5. vietā. Gan Čepikovs, gan Pāvels Rostovcevs, kurš viņam sekoja, arī nošāva ne bez kļūdām, izlaižot 6 reizes diviem. Rezultāts - valstsvienības 4. vieta stafetē.

Turīnas olimpiskās spēles

Atkal sportistam izdevās uzstāties olimpiskajās spēlēspēc 4 gadiem Turīnā. Sergejs Rožkovs uz šīm sacensībām ieradās ne vislabākajā formā. Sportista fotogrāfijas norādīja, ka sezona nav bijusi viegla. Pasaules kausa izcīņā biatlonistei bija tikai viens pjedestāls - otrā vieta stafetē. Tāpēc olimpiskajās spēlēs viņš piedalījās tikai vienā braucienā - masu startā.

Rožkovam pēdējais starts olimpiskajās spēlēsspēles notika 2006. gada 25. februārī. Pirmās divas rindas Sergejs izturēja bez kļūdām, nepieļaujot nevienu kļūdu. Tomēr šaušana no stāvus, kā tas bieži notiek, sportistu pievīla. Vienu reizi palaists garām trešajā un ceturtajā šaušanas līnijā, Rožkovs izslēdza sevi no pretendentu saraksta par augstu vietu. Rezultātā - tikai 20. pozīcija ar 1 minūtes 49 sekunžu nobīdi no uzvarētāja vācieša Maikla Greisa.

Savu sporta karjeru Rožkovs pabeidza 2008. gadā. Pagājušajā sezonā Pasaules kausa izcīņā viņam bija tikai trīs braucieni.