/ / Luis Figo: futbola spēlētāja biogrāfija

Luis Figo: futbola spēlētāja biogrāfija

Luis Figo - viens no talantīgākajiem futbola spēlētājiemvēsturē. Viņš spēlēja viduslaukuma pozīcijā, kļuva par pirmo Barselonas kapteini, būdams ārzemnieks, palīdzēja Portugālei 2000. gadā sasniegt eiro pusfinālu. Lielisks drebēšana un pārsteidzošs šāviens neatstāja ienaidniekam iespēju. Līdztekus labam partnerim Luis Figo varēja pārvarēt jebkādu aizsardzību. Spēlētāja darbības futbola laukumā ir apbrīnojušas vairāk nekā viena fanu paaudze visā pasaulē.

figūra fig

Biogrāfija

Luis dzimis 1972. gada 4. novembrī mazāpilsētā Almada (Portugāle). No bērnības Luis Figo spēlēja futbolu nabadzīgajās savas dzimtas rajona ielās. Vienpadsmit gadu vecumā viņu novēroja skautu un pārcēlās uz Portugāles galvaspilsētu. Tur Figo sāka mācīties sporta sporta skolā.

Pirmie mentori atceras to bērnībāLuis Figo bija pārāks par saviem partneriem tehnoloģiju un ātruma jomā. Viņš ne tikai ātri iemācījās spēlēt, bet arī zināja, kā organizēt uzbrukumu. Luis izvēlējās pareizo pussargu līniju.

Pirmie panākumi

Награды к португальцу пришли быстро.1989. gadā Skotijā notika Junioru čempionāts. Portugāles nacionālā komanda, kurā bija arī Luis Figo, varēja uzvarēt bronzas medaļas. Divus gadus vēlāk, Portugāle paša rīkoja Pasaules čempionātu spēlētājiem, kas nav vecāki par 12 gadiem. Šoreiz zelta medaļas skāra komandu un pussargu.

Panākumus veicināja treneris KarlossKeirošs nepalika nepamanīts. Drīz mentors pārņēma vadību pie galvenās Portugāles komandas un sāka to sagatavot 1994. gada pasaules kausa izcīņai. Uzsvars tika likts uz jaunajiem spēlētājiem, ieskaitot Figo, taču izlasei pasaules čempionātā neizdevās atspīdēt.

Sportisks

Pussargs debitēja Lisabonas komandā,kad viņam vēl nebija 18 gadu. Neskatoties uz jauno vecumu, futbolists parādīja savu labāko pusi, gūstot svarīgus vārtus. Luiss Figo patika faniem un interesējās par daudziem izciliem klubiem. Sporting sastāvā viņš ieguva Nacionālo kausu un izcīnīja sudraba medaļas čempionātā. Spēlētājs laukumā parādījās 137 reizes un guva 16 vārtus. 1995. gadā bija baumas par pāreju uz Benfica, taču Barselonas vadība izrādījās dāsnāka.

"Barcelona"

Pussargs Spānijas komandā bijauzaicināja Kruifs, kurš toreiz bija galvenais treneris. Tātad Luiss Figo nonāca planētas spēcīgākajā komandā. Tad viņam bija tikai 23 gadi. Gadu vēlāk slavenais holandietis atstāja trenera amatu, un viņa vietā ieradās citi speciālisti, taču tas nekādi neietekmēja Figo spēli.

Katalonijā portugālis pilnībā atklājās.1997. gadā Figo palīdzēja komandai izcīnīt kausa ieguvēju kausu un Eiropas kausu, kā arī gadu pirms valsts superkausa. Bija divi Spānijas kausi un tikpat daudz līgas titulu. Luiss Figo, kura fotogrāfija parādījās katrā laikrakstā, ieguva fanu atzinību un bija kluba simbols.

Euro 2000

Eiropas čempionātā, kas notika Beļģijā unNīderlande Luiss Figo ir kļuvis par galveno spēlētāju Portugālē. Pirmais grupas mačs bija ļoti spraigs. Portugāle spēlēja pret futbola dibinātājiem - britiem. Līdz 18. minūtei pēdējie izvirzījās vadībā ar 2: 0. Tieši Figo spēja apgriezt spēli, gūstot skaistus vārtus. Pirmais puslaiks noslēdzās ar 2: 2, bet otro puslaiku uzvarēja Portugāle.

Luisa Figo foto

Tad portugāļi droši pārspēja Rumāniju unuzvarēja Vāciju. Izslēgšanas spēlēs viņi devās uz Turciju, kas tika pieveikta ar 2-0. Spilgtais Portugāles sniegums nevienu skatītāju neatstāja vienaldzīgu. Daudzi prognozēja viņas čempionātu. Pusfinālā viņi devās uz Franciju. Pamatlaiks beidzās ar rezultātu 1: 1, un papildlaikā strīdīgs sods tika piešķirts Portugālei, kuru Zidane pārvērta. Luiss Figo un viņa partneri saņēma bronzas medaļas un līdzjutēju mīlestību.

"Real Madrid"

vārti Luiss Figo

2000. gadā Luiss Figo saņēma Ballon d'Or kālabākais spēlētājs Eiropā. Tajā pašā laikā tika ziņots, ka pussargs pārcēlās uz Madrides "Real". Daudzi Katalonijas komandas fani nebija apmierināti ar pāreju. Izmaksas bija 37 miljoni mārciņu, kas ir rekords.

Pirmā sezona jaunajam klubam atnesa čempionu tituluvalstis, kā arī Eiropas Čempionu līgas pusfināli. Tad bija vēl viena uzvara Spānijas čempionātā, Superkausā, Čempionu kausā un Starpkontinentālajā kausā. “Karaliskajā” klubā pussargs pavadīja piecus gadus.

"Internationale"

portugal luis figo

2006. gadā spēlētājs pārcēlās uz Inter. Itālijas komanda bija pēdējā futbolista karjerā. Viņš klubā pavadīja četras sezonas un kļuva par četrkārtēju valsts čempionu.

2009. gada 31. maijā Figo spēlēja atvadu maču.Spēle tika aizvadīta pret Atalanta. Pussargs laukumā devās ar kapteiņa apsēju un pavadīja 42 minūtes. Kad spēlētājs tika nomainīts, komandas biedri ierindojās rindā, un mačs uz dažām minūtēm tika pārtraukts.

Pēc futbolista karjeras beigām Luiss Figo to nedarījaatstāja sporta laukumu. Viņš palika Inter un ieņēma vadošo pozīciju. Diezgan bieži bijušo zvaigzni var redzēt uz Itālijas kluba soliņa blakus galvenajam trenerim.

Mēs varējām mīlēt Portugāles futbolistumiljoniem futbola līdzjutēju visā pasaulē. Luiss Figo deva milzīgu ieguldījumu pasaules futbolā un iegāja vēsturē kā viens no labākajiem Portugāles spēlētājiem.