EURO-1960: rezultāti

Ideja rīkot turnīru starp Eiropas komandāmparādījās 1927. gadā. Tolaik to nevarēja realizēt. Pēc 30 gadiem UEFA atgriezās pie šīs idejas un izveidoja Eiropas čempionātu vai Henri Delaunē kausu. Pirmais zīmējums notika 1960. gadā. Pēdējā daļa notika Francijā.

Euro 1960

Regula

Ne visas Eiropas komandas atbalstīja ideju1960. g. 13 no 30 valstīm atteicās piedalīties turnīrā. Starp tiem ir Itālija, Anglija, Vācija, Beļģija un Zviedrija. Futbola federācijas uzskatīja, ka kauss var atturēt spēlētājus pēc sezonas atgūšanas.

Pārējās 17 UEFA dalībvalstis piedalījāsmest par 1/8 un 1/4 fināliem. Viņa pieņēma 1958. gada jūnija sākumā. 14 komandas, ieskaitot PSRS, sāka uzstāšanos 1/8. Īrija un Čehoslovākija veica klasifikācijas atbilstību.

1/8 un 1/4 finālā tika spēlēta divas sacensības: mājās un prom. Francijas pusfinālā un finālā 1960. gadā tika ievēlēts Francijas futbola federācijas priekšsēdētājs Henri Delons.

Sāciet

EURO 1960 nebija stingriregulēts kalendārs - valstu komandu komandas patstāvīgi vienojās par sanāksmes vietu un laiku. Atbilstošās sacensības, kuras teorētiski būtu jānotiek vispirms, notika tikai 5. aprīlī un 10. maijā 1959. gadā. Īrija uzvarēja pirmajā mājas spēlē 2-0. Atgriešanās spēle notika Bratislavā, čehieši varēja izcelt četrus neatbildētos mērķus un nodot tālāk.

Euro 1960 futbols

EURO 1960 debijas spēle notika 1958. gada 28. septembrī. PSRS-Ungārijas sanāksme kļuva par pirmo Eiropas kausa vēsturē. Sacensības notika stadionā "Luzhniki".

1/8 fināls

Euro 1960 sākās futbola Krievija (PSRS komanda)ar mājas spēli pret ungāriem. 100000 fani bija ieradušies uz spēli. Pirmajam mača mērķim (un Eiropas čempionāta vēsturei) 4. Minūtē ieguva padomju futbolists Anatolijs Iļins. 1960. gada futbolā 1960. gadā PSRS vispirms kļuva par pirmo. Vjačeslavs Metreveli diezgan palielināja rezultātu, un Valentin Ivanov spēja izdarīt sitienu. Ungāriji spēja atbildēt tikai uz vienu bumbu 84. minūtē.

Atgriešanās spēle notika gadu vēlāk - 1959. gada 27. septembrī. Vēlreiz veiksme bija padomju nacionālās komandas pusē. PSRS pārcēlās uz ceturto ceturtdaļu fināla.

Otrajā pārī franči un grieķi sanāca kopā. Pirmā spēle norisinājās Francijā. Pabeigtais "Parc des Princes" redzēja astoņus vārtus, no kuriem septiņi bija uzvarējuši saimnieki. Atgriešanās spēle beidzās ar rezultātu: 1: 1.

Pirmā spēle starp Rumāniju un Turciju notika 2008Bukareste. Rumāņi bija stiprāki, iegūstot trīs neatbildētos mērķus. 1959. gada 26. aprīlī Stambulā notika atgriešanās sanāksme. Turcija uzvarēja 2-0, bet tas nebija pietiekami. Rumānijas komanda devās uz ceturtdaļfinālu.

Pāris Norvēģijā un Austrijā notika pirmā spēle Oslo. Ar minimālo punktu izdevās uzvarēt austriešus. Atgriešanās sanāksme notika Vīnē un beidzās ar rezultātu: 5: 2 par labu Austrijai.

Eiro 1960. gada futbola 1./8 finālā tikās Dienvidslāvija un Bulgārija. Pāris iecienītākais bija acīmredzams. Pirmo spēli ieguva Dienvidslāvijas nacionālā izlase ar punktu skaitu 2: 0. Otrais beidzās ar izlozi (1: 1).

Interesants pāri 1960. gada eiro kronimVDR-Portugāle. Pirmā mača notika Berlīnē, kur saimnieki zaudēja (2: 2). Viesu sanāksmē Portugālē vācieši divreiz izcēlās, bet uzvaru atstāja saimniekiem (3: 2).

Spānijas un Polijas pāra rezultāts bija diezgan acīmredzams. Uzvarēja spāņi (4-2). Mājas uzvarēja 3-0 un devās uz ceturtdaļu fināla.

Pēdējā pāris Dānija spēlēja ar kvalifikācijas ceturtdaļas uzvarētāju - Čehoslovākiju. Kopenhāgenā uzvarētāju nevarēja identificēt (2: 2). Mājās čehi pārspēja dāņus lielā skaitā (5: 1).

1/4 fināli

Самым ожидаемым матчем стал СССР-Испания.Svarīgi bija priekšlaikus prognozēt uzvarētāju. Bet fani nebija nolēmis redzēt aizraujošu konfrontāciju. Iemesls bija abu valstu politiskās attiecības, kas šajos gados bija saspringtas. Spānija atteicās apmeklēt PSRS, ierosinot rīkot sērgas neitrālā teritorijā. UEFA atteicās, finišējot komandu un nosakot diskvalifikāciju. Tādējādi PSRS devās uz Eiropas 1960. gada pusfināli.

Euro 1960 Krievijas futbola komanda

Francija devās uz Austrijas pāri. Francijas uzvarēja abas sacensības. Pirmais beidzās ar rezultātu: 5: 2, otrais - 2: 4.

Portugāle iebilst pret Dienvidslāviju. Portugāles pirmā mača ieguvēja ar iznākumu: 2: 1. Atvadu tikšanās, kas notika Belgradā, beidzās Portugāles braucienā (5: 1).

Pēdējā pāris satika Rumāniju un Čehoslovākiju. Čehi pārliecinoši uzvarēja divas spēles - (0: 2) un (3: 0).

Pusfināls

1960. gada maija beigās pusfināls bija izloze. Čehoslovākija devās uz PSRS pretiniekiem. Francija spēlēja ar Dienvidslāviju.

Pasākumā notika padomju nacionālās komandas dalība"Velodroms". Bez daudz pūļu vietējie spēlētāji pārspēja čehus. Pirmais vārts izcīnīja Ivanovs, otrajā pusē viņš divkāršoja rezultātu, un Viktors pirmdiena izlaida spēli.

Euro 1960

Otrajā spēlē Francija tika uzskatīta par iecienītāko,neskatoties uz to, ka nav vairāku galveno dalībnieku. Dienvidslāvi vadīja 1-0, bet pēc tam viņi neatbildēja. Francijas spēlētāji bija ieguvuši spēli un 53. minūtē tie bija 1: 4. 55. minūtē viesi ieguva otro vietu, taču tas nebija pietiekami. Un tad noticis neticamais. Starp 75. un 79. minūti, trīs reizes tika atzīmētas Dienvidslāvijas, un tās sasniedza galīgo.

3. vieta

Francijas zaudējums ir neapmierināts, ļoti neskaidrsnotika pēdējais cīņas pret čehiem. Neapmierinātās fani par jebkuru kļūdu izraisīja savu komandu. Rezultāts bija Čehoslovākijas uzvaru ar rezultātu: 2: 0.

Euro 1960 PSRS valsts izlase

Finale

Матч СССР-Югославия проходил на мокром поле, под lietus. Kopumā spēle bija vienāda. Sākumā Dienvidslāvijas izskatījās labāk. 43. minūtē Galič vadīja komandu uz priekšu. Padomju spēlētāji varēja atbildēt jau 49. minūtē. Otro pusi notika PSRS uzbrukumā. Identificēt uzvarētāju galvenajā laikā neizdevās. Tikai 113 minūtes laikā Victor pirmdien ieguva otro vārtu. PSRS Euro 1960 komanda uzvarēja, pateicoties spēlētāju spītīgumam un pavadošajām veiksmēm.