EURO 1960: rezultatai

Idėja surengti turnyrą tarp Europos komandųpasirodė 1927 m. Tuo metu tai negalėjo būti realizuota. Po 30 metų UEFA grįžo prie šios idėjos ir sukūrė Europos čempionatą arba Henrio Delaunay taurę. Pirmasis piešinys įvyko 1960 m. Paskutinėje dalyje dalyvavo Prancūzija.

1960 m

Reglamentai

Ne visos Europos komandos palaikė idėją1960 m. 13 iš 30 šalių atsisakė dalyvauti turnyre. Tarp jų yra Italija, Anglija, Vokietija, Belgija ir Švedija. Futbolo federacijos manė, kad puodelis neleidžia žaidėjams atsigauti po sezono.

Kitos 17 UEFA valstybių narių dalyvavoišmeskite 1/8 ir 1/4 finalus. Ji praėjo 1958 m. Birželio mėn. 14 komandų, įskaitant TSRS, pradėjo spektaklius 1/8. Airija ir Čekoslovakija atliko klasifikavimo rungtynes.

1/8 ir 1/4 finaluose buvo žaidžiami du rungtynės: namuose ir toli. Euro 1960 pusfinaliai ir finalai buvo surengti Prancūzijoje, kaip Henri Delon buvo Prancūzijos futbolo federacijos pirmininkas.

Pradėti

EURO 1960 nebuvo griežtaireguliuojamas kalendorius - nacionalinių komandų komandos nepriklausomai susitarė dėl susitikimo vietos ir laiko. Kvalifikacijos rungtynės, kurios teoriškai turėtų vykti pirmiausia, vyko tik 1959 m. Balandžio 5 d. Ir gegužės 10 d. Airija laimėjo pirmąją namų rungtynes ​​2-0. Grįžimo žaidimas vyko Bratislavoje, čekai galėjo surinkti keturis neatsakytus tikslus ir perdavė.

Euro 1960 futbolas

Debiutinis EURO 1960 žaidimas įvyko 1958 m. Rugsėjo 28 d. SSRS ir Vengrijos susitikimas buvo pirmasis Europos taurės istorijoje. Rungtynės vyko Lužnikų stadione.

1/8 galutinis

Pradėta 1960 m. Euro futbolo Rusija (TSRS komanda)su Vengrijos gyventojais. 100,000 gerbėjų atvyko į rungtynes. Pirmąjį rungtynių tikslą (ir Europos čempionato istoriją) 4-ąją minutę pelnė sovietų futbolininkas Anatolijus Iljinas. Euro 1960 futbole SSRS tapo pirmuoju visuose. Vjačeslavas Metrevelis netrukus padidino rezultatą, o Valentinas Ivanovas nuskambėjo. 84-ąją minutę vengrai galėjo atsakyti tik į vieną kamuolį.

Grįžimo rungtynės vyko po metų - 1959 m. Rugsėjo 27 d. Dar kartą laimė buvo sovietinės nacionalinės komandos pusėje. Minimaliai Vengrijos plakimas, SSRS nuvyko į ketvirtąjį finalą.

Antroje poroje susirinko prancūzai ir graikai. Pirmasis rungtynės vyko Prancūzijoje. Užbaigti „Parc des Princes“ matė aštuonis tikslus, iš kurių septyni buvo surinkti šeimininkai. Grįžimo rungtynės baigėsi rezultatu: 1: 1.

Pirmosios rungtynės tarp Rumunijos ir Turkijos įvyko 2007 mBukareštas. Rumunai buvo stipresni, įmušę tris neatsakytus įvarčius. 1959 m. Balandžio 26 d. Stambule įvyko grįžimo posėdis. Turkija laimėjo 2-0, tačiau to nepakako. Rumunijos komanda pateko į ketvirtfinalį.

Norvegijos ir Austrijos pora surengė pirmąsias rungtynes ​​Osle. Turėdami minimalų balą, austrai sugebėjo nugalėti. Antrasis susitikimas įvyko Vienoje ir baigėsi rezultatu: 5: 2 Austrijos naudai.

Jugoslavija ir Bulgarija susitiko EURO 1960 futbolo čempionato 1/8 finale. Mėgstamiausias poroje buvo akivaizdus. Pirmąsias rungtynes ​​laimėjo Jugoslavijos nacionalinė komanda rezultatu: 2: 0. Antrasis baigėsi lygiosiomis (1: 1).

Įdomi pora „EURO 1960“ buvoRytų Vokietija – Portugalija. Pirmosios varžybos vyko Berlyne, kur šeimininkai pralaimėjo (2: 2). Svečių susitikime Portugalijoje vokiečiai pelnė du kartus įvartį, tačiau pergalė liko savininkams (3: 2).

Ispanijos ir Lenkijos poros rezultatas buvo gana akivaizdus. Nugalėjo ispanai (4: 2). Namai laimėjo 3: 0 ir pateko į ketvirtfinalį.

Paskutinėje poroje Danija žaidė su kvalifikacijos etapo nugalėtoja - Čekoslovakija. Kopenhagoje nugalėtojas negalėjo būti nustatytas (2: 2). Namuose čekai stipriai įveikė danus (5: 1).

1/4 finalas

Laukiamiausios rungtynės buvo SSRS-Ispanija.Iš anksto nuspėti nugalėtoją buvo sunku. Tačiau gerbėjams nebuvo lemta pamatyti įdomių konfrontacijų. Priežastis buvo tų šalių politiniai santykiai, kurie tais metais buvo įtempti. Ispanija atsisakė lankytis SSRS, siūlydama surengti varžybas neutralioje teritorijoje. UEFA atsisakė, nubaudusi nacionalinę komandą ir paskyrusi diskvalifikaciją. Taigi SSRS pateko į EURO 1960 pusfinalį.

eurų 1960 metų Rusijos futbolo komanda

Prancūzija poroje išvyko į Austriją. Prancūzai laimėjo abi rungtynes. Pirmasis baigėsi rezultatu: 5: 2, antrasis - 2: 4.

Portugalija priešinosi Jugoslavijai. Portugalai sunkiai laimėjo pirmąsias rungtynes ​​rezultatu: 2: 1. Antrasis susitikimas, kuris vyko Belgrade, baigėsi Portugalijos pralaimėjimu (5: 1).

Paskutinė pora susitiko su Rumunija ir Čekoslovakija. Būdami favorito pozicijoje, čekai užtikrintai laimėjo dvejas rungtynes ​​- (0: 2) ir (3: 0).

Pusfinalis

1960 m. Gegužės mėn. Pabaigoje vyko pusfinalio varžybos. Čekoslovakija atiteko SSRS priešininkams. Prancūzija žaidė su Jugoslavija.

Rungtynės, kuriose dalyvavo sovietų komanda, vyko arenoje„Velodromas“. Vietos futbolininkai be didelių pastangų įveikė čekius. Ivanovas pelnė pirmąjį įvartį, antrame kėlinyje padvigubino rezultatą, o Viktoras Pirmadienis nutraukė rungtynes.

eurų 1960 m

Во втором матче фаворитом считалась Франция, nepaisant to, kad nėra kelių pagrindinių žaidėjų. Jugoslavai pirmavo 1-0, bet iškart praleido. Žaidime vyravo prancūzai ir iki 53-osios minutės jie pirmavo 1: 4. 55-ąją minutę svečiai įmušė antrą įvartį, tačiau to aiškiai nepakako. Ir tada neįtikėtinai nutiko. Tarp 75 ir 79 minučių jugoslavai patikrino tris kartus ir pateko į finalą.

3 vietos varžybos

Расстроенная проигрышем Франция, очень неуверенно surengė finalinę dvikovą prieš čekius. Nepatenkinti sirgaliai užgavo komandą už bet kokią klaidą. Rezultatas buvo Čekoslovakijos pergalė rezultatu: 2: 0.

euro 1960 m. nacionalinė ussr komanda

Finale

SSRS ir Jugoslavijos varžybos vyko šlapiame lauke, polietus. Apskritai žaidimas pasirodė lygus. Iš pradžių jugoslavai atrodė geriau. Per 43-ąją minutę Galichas išvedė komandą į priekį. Sovietų futbolininkai sugebėjo atsakyti jau 49-ąją minutę. Antroji pusė vyko SSRS užpuolimo metu. Neįmanoma nustatyti nugalėtojo įprastu laiku. Tik 113-ą minutę Viktoras pirmadienis pelnė antrąjį įvartį. Dėl žaidėjų atkaklumo ir jų lydinčios sėkmės SSRS nacionalinė komanda laimėjo EURO-1960.