/ / Джулия Гушина: спортни постижения и биография

Юлия Гушчина: спортни постижения и биография

Гучина Джулия е един от най-добрите спортисти в историята на съвременната Русия. Това е собственик на огромен брой награди, включително държавни.

Джулия Гучина

Детство и младост

Бъдещият шампион е роден през март 1983 г., в Новочеркаск. Момиче като дете искаше да стане спортист и затова направи всичко възможно, за да направи мечтата станала реалност. За първи път Юлия влиза в секцията за лека атлетика, докато все още е ученик в училище. Ако за по-голямата част от същата възраст и мъже тренировка е редовно забавление, след това дойде тук като работа и даде сто процента. Вече Юлия Гучина разбра - атлетиката ще бъде въпрос на живота й.Треньорите започват да забелязват, че сред всички деца стои крехко момиче с руса коса. Започнаха да й дават малко повече внимание и, както се оказа, това беше достатъчно.

Като е много млада, Джулия започва да го правиучастие в различни състезания. Тя спечели почти всеки турнир и се радва на известна популярност в тесни кръгове. Спортистът разбра, че това не е достатъчно за успешна кариера и продължи да работи още по-усилено. В крайна сметка пълната отдаденост ще доведе до резултати.

Кариера за възрастни

Юлия Гущина окончательно поняла, что стала професионалист на деветнадесет години. Тогава тя беше поканена за първи път в руския национален отбор по лека атлетика. Отначало тя не беше предизвикана от сериозни турнири. Значителната награда бе спечелена едва през 2004 г. в европейската купа. Заслужава да се отбележи, че в този турнир участникът участва до 2008 г. и постоянно донася златни награди.

gushchina yulia

През 2006 г. Гущина спечели световната купа,който се състоя в Атина. Тогава тя успя да се отличи на световното първенство в Гьотеборг. Състезателят спечели злато в отборната щафета и стана втори на състезанието на двеста метра.

2008 г. беше изключителна за спортистаефективно. На първо място, заслужава да се отбележи златото и среброто на Олимпийските игри. След известно време тя отново спечели златния медал на световното първенство на закрито. Изтегли линия под успешния сезон на Континенталната купа на закрито, където Джулия отново стана най-добрата.

Следващата година беше по-малко успешна.Колекцията от награди беше попълнена със сребърния медал от континенталния шампионат в отборната надпревара. През 2010 и 2011 г. Джулия отново ще спечели злато на същия турнир.

През 2012 г. спортистката се надяваше да стане първата на олимпийските игри, но, за съжаление, не успя да направи това. Юлия Гущина донесе сребро вкъщи, което спечели в щафетата четири на сто метра.

Година по-късно в столицата на Русия се проведе световното първенство. Естествено, местните спортисти бяха задължени да демонстрират всичко, на което са способни. Бегачът успя да вземе още един златен медал.

На националното първенство момичето от много години представлява спортния клуб „Динамо“.

Биография на Юлия Гущина

Личен живот

За съжаление не се знае твърде много информация.за това какъв е животът на един спортист извън спорта. Известно е само, че Юлия Гущина преди шест години се омъжи за Иван Бузолин, който също се занимава с лека атлетика, а именно бягане. Младежът не е толкова популярен като жена си и няма толкова много награди в рекорда си. Известно е, че през 2008 г. той е трябвало да участва в Олимпийските игри, но не му е било позволено да се кандидатира директно в Китай. Младите хора живеят спокоен и спокоен семеен живот.

Резултати и записи

Юлия Гущина успя да постигне много.Нейната биография може да се счита за завършена само след като показва по-добрите резултати на спортиста по време на професионалната й кариера. Като начало си струва да се отбележат резултатите на закрито:

• В спринта на шейсет метра нейният резултат беше 7,24 секунди.
  • На разстояние от двеста метра - 22,82 секунди.
  • Тя измина триста метра за 36,93 секунди.
  • Личният рекорд в състезанието на 400 метра е 51,26 секунди.

Резултатите на откритите площи са както следва:

• Двеста метра за 22,53 секунди.
  • Сто метра - 11,13 секунди.
  • Четиристотин метра - 49,29 секунди.

юлия гущина лека атлетика

Момичето завинаги ще остане в руската историялека атлетика като една от най-добрите. Въпреки възрастта си, Юлия Гущина е уверена, че все още може да спечели няколко големи турнира. Тя е идолът на много млади спортисти.