/ / Фернандо Льоренте: Испанската футболна кариера

Фернандо Льоренте: Испанската футболна кариера

Фернандо Льоренте - футболист от Испания,служи като нападател в английския клуб Тотнъм. В периода от 2008 до 2013 г. е играч в испанския национален отбор. Играчът е известен под псевдонима El Rey León (което означава "Lion King" на руски). Преди това той играе за такива известни клубове като Атлетико Билбао, Севиля, Суонси Сити и Ювентус. Известни футболни качества като способността да се бият на втория етаж, вкарвайки усет и добър позиционен удар. Височината на футболиста е 193 см, а теглото е 90 кг.

Биография: началото на футболна кариера
Фернандо Льоренте

Фернандо Льоренте родился 26 февраля 1985 года в Памплона (регион Навара, Испания). На единадесетгодишна възраст той се присъединява към младежката футболна академия Атлетик Билбао (1996). Преди това е играл в такива академии като Funes и River Ebro.

През 2003 г. той сключва професионален договорКлуб "Баска", в който прекара един сезон. Той изигра 33 мача и вкара 12 гола в Сегунд V. През следващия сезон той стана играч на Билбао Атлетик (резервен отбор на Атлетик Билбао, обслужващ Сегунда С). В първия сезон той проведе 15 боя за резервистите в червено-бяла униформа и вкара четири гола.

Кариера в Атлетик Клуб Билбао

През 2005 г. млад нападател Фернандо Льорентестана играч на първия отбор "бикове". През януари 2005 г. той прави своя дебют в конфронтацията с Еспаньол, който завършва с равенство с резултат 1: 1. Три дни след мача той влезе на полето като част от мача за Купата на Купата срещу Лансароте, в който той вкара първия хеттрик на професионално ниво (общ резултат от мача 6: 0). В същия сезон играчът дебютира в Купата на УЕФА (сега Лигата на Европа) в дуел с Австрия.

Като част от "биковете" са постигнати следните резултати:е финалист в Копа дел Рей през 2012 г. и Лига Европа през 2013 г. Общо баските прекараха 262 мача и отбелязаха 82 гола. В Атлетик Билбао беше един от водещите играчи. Той беше фаворит на баските фенове и получи прякора "Кралят на лъва на Билбао".

Кариера в Ювентус

Фернандо Льоренте стана официален играч"Старата дама" на 1 юли 2013 г., договорът беше подписан за четири години. Тук той получи тениска с четиринадесети номер, в която на 22 септември отбеляза първия си гол в Серия А в домакинството с „Hellas Verona“ (2: 1). Като част от "зебри" първо играе в Шампионската лига на УЕФА. В два мача срещу Реал Мадрид отбеляза с голове, но опитите на Фернандо Льоренте не осигури освобождаването на Ювентус в следващия кръг.

В период с 2013 по 2015 год сыграл за "Черно-белите" 66 битки и вкара 23 гола. Той също стана трикратен шампион на Scudetto, собственик на Италия Superkopa и финалист на сезона за Шампионската лига 2014/15.

Сезон в Севиля
Фернандо Льоренте футболист

Летом 2015 года Fernando Llorente вернулся в Испания, където подписа 3-годишен договор със Севиля като свободен играч. Три дни по-късно дебютира за Севиля в мача срещу Атлетико де Мадрид, който завърши със смазващо поражение с резултат 0: 3. В сезон 2015/16 взеха участие в 23 мача и отбелязаха четири гола. Като част от „Нивионцев” стана победителят в Лига Европа 2016

Отиди в Суонси Сити

На 4 август 2016 г. стана известно, чеНападателят Фернандо Льоренте се премести в английския клуб Суонси Сити. Тук той дебютира във Висшата лига в домакински мач срещу “Бърнли” (1: 0), прекарвайки на полето всичките 90 минути игра. Лоренте на 26 ноември вкара двойно за уелския клуб в мач срещу Кристал Палас (общ резултат 5: 4 в полза на Суонзи). По-късно издаде двойно в портата "Съндърланд". Общо за сезона вкара 15 гола в 33 мача.

Тотнъм Хотспър
Нападателят на Фернандо Льоренте

Фернандо се присъедини на 31 август 2017г"Тотнъм". Договорът беше подписан за две години и финансовата му страна беше скрита. За "шпорите" той дебютира на 13 септември в мача на груповата фаза на Шампионската лига срещу Борусия Дортмунд, заменяйки Хари Кейн (3: 1 победа).

Международни представления

От 2008 до 2013 г. е действал като част от своятанационален отбор. Преди това се играе на младежко ниво за отбори до 17, 20 и 21 години. Като част от „Червената ярост” той стана световен шампион през 2010 г. и европейски шампион през 2012 г. В резултат на това той изигра 23 мача и вкара седем гола.