/ / Рожков Сергій: фото, біографія

Рожков Сергій: фото, біографія

Рожков Сергій - відомий російський біатлоніст,чемпіон світу і Європи, неодноразовий переможець етапів Кубка світу. Один з представників зоряного складу національної збірної. Пік його успіху припав на кінець 90-х - початок 2000-х років.

На початку кар'єри

Рожков Сергій
Рожков Сергій народився в Мурманську 1 квітня 1972 року. Після школи вступив до Мурманський арктичний державний університет.

З 12 років захопився лижними видами спорту і вже достаршого віку остаточно прийшов в біатлон. У 24 роки стає членом національної збірної Росії. У 1995 році вперше вирушає на Кубок світу. Дебютом для Рожкова стає етап в шведському Естерсунді в індивідуальній гонці. Рожков Сергій впевнено проводить гонку для дебютанта і закінчує її на 15-й позиції.

Уже наступного старт приніс спортсмени першогопопадання в десятку світового Кубка. У спринті Рожков займає 7-е місце. З'їздивши ще на три етапи, біатлоніст проводить в цілому 8 гонок і включається тренерським штабом до складу на Чемпіонат світу.

перша медаль

Сергій Рожков біатлоніст
У 1996 році змагання проходили в німецькомуРупольдінгу. Саме на цьому світовій першості спортсмен показав сенсаційно успішний результат. У командній гонці Рожков Сергій Леонідович бере участь разом з більш досвідченими Віктором Майгуровим, Володимиром Драчева і Павлом Муслімова. Сьогодні цей різновид біатлону прибрали з великих стартів. Особливість гонки в тому, що на дистанцію відправляються відразу всі спортсмени. На фініші між лідером і останнім в команді відстань не повинна перевищувати 50 метрів або 15 секунд. В іншому випадку команда отримує хвилину штрафу.

Російська команда в гонці виступила успішно,допустивши лише 2 промахи. Однак білоруси стріляли зовсім без помилок. Тому Рожков Сергій завоював тільки срібну медаль. Підсумкове відставання склало трохи більше 32 секунд.

На першому ж етапі Кубка після Чемпіонату світу Рожков здобуває першу перемогу. У його коронній індивідуальній гонці він приходить на фініш першим.

Правда, кінцівка того сезону виявилася змащеній.Після першої перемоги Рожков Сергій спочатку прийшов 50-м у спринті, а на наступному етапі в австрійському Хохфільціне став 45-м в індивідуальній гонці та 36-м у спринті.

У підсумку в тому сезоні Рожков провів 13 гонок в залік Кубка світу, набрав 122 очки, посівши 13 місце.

кубкові перемоги

Сергій Рожков біографія
Наступний сезон Рожков провів менш успішно,тричі піднімаючись на п'єдестал пошани, займаючи незмінно третє місце. Такого результату вдалося досягти в естафеті в Холменколлені, командній гонці в Рупольдінгу і індивідуальній гонці в італійському Антхольці. За підсумками сезону посів 19 місце Сергій Рожков. Біатлоніст набагато успішніше виступив в наступному сезоні. Здобув перемогу в естафеті в фінському Контіолахті і закінчив сезон на 10-му місці.

Золотий сезон

Рожков Сергій Леонідович
Найуспішнішим для Рожкова став сезон 2004/2005 років. Майже в половині гонок, в яких він взяв участь, потрапляв на п'єдестал пошани. Почав з бронзової медалі в естафеті в норвезькому Бейтостолене.

Рожков вийшов на старт 30 гонок, правда перемогтизміг тільки один раз. Вікторію біатлоніст здобув в спринті в італійському Чезана Сан-Сікаріо. Сім разів завойовував срібні медалі і 6 разів бронзові нагороди. За підсумками сезону Рожков набрав 656 очок, ставши п'ятим в загальному заліку Кубка світу.

У тому сезоні поступився тільки співвітчизникуСергію Чепікова, третім став француз Рафаель Пуаре, другим - німець Свен Фішер, а перемогу здобув великий норвежець Уле-Ейнар Бьорндален. Для Рожкова виступ на цьому Кубку світу стало найуспішнішим в кар'єрі.

Дебют на Олімпіаді

Сергій Рожков фото
Як і для кожного спортсмена, найбільш значущимизмаганнями для Рожкова стали Олімпійські ігри. Вперше потрапити на це свято спорту біатлоністи вдалося в 2002 році. Спортивний форум проходив в американському Солт-Лейк-Сіті.

Повноцінним членом російської збірної став СергійРожков. Біографія його поповнилася ще однією знаменною сторінкою. Будучи спортсменом основного складу, Рожков почав з виступу в індивідуальній гонці. Він чітко відпрацював на всіх рубежах, не допустивши жодного промаху. Однак значно поступився суперникам. Варто тільки сказати, що чемпіон у цій дисципліні на тій Олімпіаді, норвежець Уле-Ейнар Бьорндален, двічі не влучив у ціль. Рожков ж, не отримавши жодної хвилини штрафу, зайняв тільки 12-е місце. Підсумкове відставання склало 2 хвилини 40 секунд.

Наступною дисципліною став спринт.Тут для Рожкова все склалося ще гірше, допустивши прикрі помилки на вогневих рубежах, він прийшов до фінішу лише 51-м. У подальшій гонці переслідування на медалі, природно, не розраховував.

У погоню в переслідуванні Рожков відправився жваво,але допустив промах на першому ж рубежі. Однак, чітко відпрацювавши три залишилися, зумів істотно поліпшити свою підсумкову позицію, піднявшись з 51-го на 27-е місце.

Заключним стартом стала естафета.Рожков біг на другому етапі. Першим на дистанцію пішов Віктор Майгур. Впевнено пройшовши свій відрізок шляху, він передав Рожкову естафету в ранзі лідера, проте утримати перевагу Сергію не вдалося. Спочатку він допустив 2 промахи при стрільбі лежачи, потім ще один в положенні стоячи. Розгубив всю перевагу і передав естафету своєму партнеру по команді Сергію Чепікова тільки 5-м. І Чепиков, і прямував за ним Павло Ростовцев також стріляли не без огріхів, промазав на двох 6 разів. Підсумок - 4-е місце збірної в естафеті.

Олімпіада в Туріні

Ще раз виступити на Олімпіаді спортсмену вдалосячерез 4 роки в Туріні. На ці змагання не в кращій формі приїхав Сергій Рожков. Фото спортсмена говорили про те, що сезон складається непросто. У Кубку світу у біатлоніста був тільки один подіум - друге місце в естафеті. Тому на Олімпіаді він взяв участь лише в одній гонці - мас-старті.

Заключний для Рожкова старт на Олімпійськихіграх відбувся 25 лютого 2006 року. Перші два кордону Сергій пройшов без помилок, не допустивши жодного промаху. Однак стрільба з положення стоячи, як це часто буває, підвела спортсмена. По разу промазав на третьому і четвертому вогневих рубежах, Рожков виключив себе зі списку претендентів на високе місце. Як підсумок - лише 20-я позиція з відставанням 1 хвилина 49 секунд від переміг німця Міхаеля Грайса.

Спортивну кар'єру Рожков закінчив в 2008 році. В останній сезон в Кубку світу він провів лише три гонки.