/ / ЄВРО-1960: Додати результати

ЄВРО-1960: Додати результати

Ідея провести турнір між європейськими збірнимиз'явилася в 1927 році. У той час реалізувати її не вийшло. Через 30 років УЄФА повернувся до цієї ідеї і створив чемпіонат Європи, або Кубок Анрі Делоне. Перший розіграш відбувся в 1960 році. Фінальну частину прийняла Франція.

євро 1960

регламент

Не всі європейські збірні підтримали ідею пропроведенні ЄВРО-1960. Від участі в турнірі відмовилося 13 з 30 країн. Серед них можна відзначити Італію, Англію, ФРН, Бельгію та Швецію. Футбольні федерації вважали, що розіграш кубка завадить відновитися гравцям після сезону.

Інші 17 країн, що входять в УЄФА, брали участь вжеребкуванні 1/8 і 1/4 фіналу. Пройшла вона на початку червня 1958 року. 14 команд, в тому числі і СРСР, почали виступи в 1/8. Ірландія і Чехословаччина проводили класифікаційний поєдинок.

В 1/8 і 1/4 фіналу проводилося два матчі: вдома і на виїзді. Півфінал та фінал ЄВРО-1960 проходив у Франції, так як Анрі Делон був головою Федерації футболу Франції.

старт

Під час розіграшу ЄВРО-1960 не було строгорегламентованого календаря - керівництва збірних самостійно домовлялися про місце і час проведення. Кваліфікаційні матчі, які, по ідеї, повинні проходити в першу чергу, відбулися тільки 5 квітня і 10 травня 1959 року. Перший матч вдома виграла Ірландія з рахунком 2: 0. Гра у відповідь пройшла в Братиславі, чехи змогли забити чотири м'ячі і пройшли далі.

євро 1960 по футболу

Дебютна гра ЄВРО-1960 відбулася 28 вересня 1958 року. Зустріч СРСР-Угорщина стала першою в історії Кубка Європи. Матч проходив на стадіоні "Лужники".

1/8 фіналу

ЄВРО-1960 по футболу Росія (команда СРСР) почалаз домашнього поєдинку проти угорців. На поєдинок прийшло 100000 фанатів. Перший гол в матчі (і історії Чемпіонату Європи) був забитий на 4-й хвилині радянським футболістом Анатолієм Ільїним. На ЄВРО-1960 по футболу СРСР став першим у всьому. В'ячеслав Метревелі незабаром збільшив рахунок, а Валентин Іванов зробив рахунок розгромним. Угорці змогли відповісти лише одним м'ячем на 84-й хвилині.

Матч-відповідь пройшов через рік - 27 сентября 1959 року. Знову удача встала на сторону радянської збірної. Мінімально обігравши угорців, СРСР відправився в 1/4 фіналу.

У другій парі зійшлися французи і греки. Перший матч відбувся у Франції. Заповнений "Парк де Пренс" побачив вісім м'ячів, причому сім з них забили господарі. Матч-відповідь закінчився з рахунком: 1: 1.

Первый матч между Румынией и Турцией состоялся в Бухаресті. Сильнішими виявилися румуни, забивши три м'ячі. 26 квітня 1959 року в Стамбулі пройшла зустріч-. Туреччина виграла 2: 0, але цього було недостатньо. У чвертьфінал вирушила румунська команда.

Пара Норвегія-Австрія першу гру провела в Осло. З мінімальним рахунком вдалося перемогти австрійцям. Відповідна зустріч відбулася у Відні і завершилася з рахунком: 5: 2 на користь Австрії.

В 1/8 фіналу ЄВРО-1960 по футболу зустрілася Югославія і Болгарія. Фаворит в парі був очевидний. Перший матч виграла збірна Югославії з рахунком 2: 0. Другий закінчився нічиєю (1: 1).

Цікавою парою на ЄВРО 1960 року ставНДР-Португалія. Перший матч відбувся в Берліні, де господарі поступилися (2: 2). У гостьовій зустрічі в Португалії німці відзначилися двічі, але перемога залишилася за господарями (3: 2).

Результат пари Іспанія-Польща був досить очевидний. В гостях іспанці перемогли (4: 2). Будинки виграли 3: 0 і вирушили в 1/4 фіналу.

У заключній парі Данія грала з переможцем кваліфікаційного раунду - Чехословаччиною. У Копенгагені переможця виявити не вдалося (2: 2). Удома ж чехи крупно обіграли данців (5: 1).

1/4 фіналу

Самим очікуваним матчем став СРСР-Іспанія.Заздалегідь переможця було складно передбачити. Але уболівальникам не судилося побачити захоплюючих протистоянь. Причиною стали політичні відносини двох країн, які в ті роки були натягнутими. Іспанія відмовилася від відвідування СРСР, запропонувавши провести матчі на нейтральній території. УЄФА відповіла відмовою, оштрафувавши збірну і призначивши дискваліфікацію. Таким чином, СРСР вирушила до півфіналу ЄВРО-1960.

євро 1960 по футболу росія команда

Франції в пару дісталася Австрія. Французи виграли обидва матчі. Перший завершився з рахунком: 5: 2, другий - 2: 4.

Португалія протистояла Югославії. Перший матч португальці насилу виграли з рахунком: 2: 1. Матч-відповідь, що проходила в Белграді, завершилася розгромом Португалії (5: 1).

В останній парі зустрілися Румунія і Чехословаччина. Будучи в ранзі фаворита, чехи впевнено виграли два матчі - (0: 2) і (3: 0).

півфінал

В кінці травня 1960 пройшла жеребкування півфіналів. У противники СРСР дісталася Чехословаччина. Франція зіграла з Югославією.

Матч за участю радянської збірної пройшов на арені"Велодром". Без особливих зусиль вітчизняні футболісти обіграли чехів. Перший гол забив Іванов, у другому таймі він же подвоїв результат, а Віктор понеділок поставив крапку в матчі.

євро 1960 року

У другому матчі фаворитом вважалася Франція,незважаючи на відсутність кількох ключових гравців. Югослави повели 1: 0, але тут же пропустили. Французи взяли верх в грі і вже до 53-й хвилині вели 1: 4. На 55-й хвилині гості забили другий, але цього було явно недостатньо. А потім сталося неймовірне. Між 75 і 79-й хвилиною югослави відзначилися тричі, і вийшли у фінал.

Матч за 3-е місце

Засмучена програшем Франція, дуже невпевненопровела заключний поєдинок проти чехів. Незадоволені вболівальники за будь-яку помилку освистували свою команду. Підсумком стала перемога Чехословаччини з рахунком 2: 0.

євро 1960 збірна ссср

фінал

Матч СРСР-Югославія проходив на мокрому полі, піддощем. В цілому гра виявилася рівною. Спочатку краще виглядали югослави. На 43-й хвилині Галич вивів команду вперед. Відповісти радянські футболісти змогли вже на 49-й хвилині. Другий тайм проходив під натиском СРСР. Виявити переможця в основний час не вдалося. Тільки на 113-й хвилині Віктор понеділок забив другий м'яч. ЄВРО-1960 збірна СРСР виграла, завдяки завзятості футболістів і супутнього їм везінню.