/ / Валлійська стадіон "Кардіфф Сіті": історія і матчі

Валлійська стадіон "Кардіфф Сіті": історія і матчі

«Кардіфф Сіті» (Cardiff City) - стадіон одного здвох футбольних клубів Уельсу, які виступають на чемпіонаті Англії. З моменту введення в експлуатацію протягом трьох років арена була домашньою для регбійного клубу «Кардіфф Блюз».

стадіон Кардіфф Сіті

відомості

Будівництво стадіону тривало протягом двох роківі закінчилося навесні 2009 року. Ділити арену почали відразу дві команди. Першою був футбольний клуб «Кардіфф Сіті», який перебрався зі стадіону «Нініан Парк», який був домашнім для столичного клубу протягом 99 років. Другі господарі стадіону - регбійний клуб «Кардіфф Блюз».

Вартість будівництва арени склала близько 50мільйонів фунтів стерлінгів. Архітектором виступила компанія Arup. Місткість - 25 тисяч місць. Стадіон «Кардіфф Сіті» є другою ареною країни за кількістю місць, поступаючись лише «Міленіум», який розрахований на 74,5 тисячі глядачів. Влітку «Кардіфф Сіті Стедіум» був реконструйований, після чого став вміщати до 33,5 тисяч уболівальників.

перші ігри

В середині липня 2009 року «Кардіфф» і «Селтік»зіграли товариський матч на арені. Офіційний дебют стадіону «Кардіфф Сіті» відбувся в серпні 2009 року, коли в гості до господарів приїхав футбольний клуб «Сканторп Юнайтед». Поєдинок закінчився розгромною перемогою валлійців з рахунком 4-0.

Кардіфф Сіті стадіон

У листопаді того ж року стадіон вперше відвідаланаціональна збірна Уельсу, яка зіграла товариський матч зі збірною Шотландії. Гра закінчилася перемогою валлійців з рахунком 3-0. Майже рік потому Уельс зіграв першу офіційну гру на стадіоні «Кардіфф Сіті». Це був матч в рамках відбору До ЧЄ-2012. Суперником британців стала збірна Болгарії.

відомі матчі

Одним з перших великих клубів, які приїхалив гості на нову арену валлійського клубу, став «Манчестер Сіті». Це була гра в рамках 2-го туру АПЛ. Матч закінчився сенсаційною перемогою «Кардіфф Сіті» з рахунком 3-2. На початку другого тайму «городяни» вийшли вперед, але через кілька хвилин валлійці зрівняли рахунок, а в кінці тайму дубль Кемпбелла дав команді велика перевага. У доданий час Негредо встановив остаточний рахунок у грі.

У 12-му турі в Уельс приїхав «Манчестер Юнайтед. Матч закінчився нічиєю. У 13-му турі суперником «Кардіфф Сіті» став лондонський «Арсенал». На цей раз валлійські футболісти не змогли зробити сюрприз гранду. Дубль Ремсі і гол Фламіні принесли «канонірам» впевнену перемогу.

У березні стадіон «Кардіфф Сіті» відвідав«Ліверпуль». Матч проходив в рамках 31-го туру АПЛ. «Мерсісайдці» були однією з кращих команд чемпіонату та претендентами на титул. Дебюті гри Матч відкрив рахунок. Через кілька хвилин Саурес відновив статус-кво. В середині першого тайму гол Кемпбелла знову вивів валлійців вперед, але перед свитских на перерву Шкртел знову зрівняв рахунок. Другий тайм «Ліверпуль» виграв з рахунком 4-1 і здобув перемогу в матчі 6-3.

Кардіфф Сіті стадіон cardiff city

В останньому турі сезону 2013/14 років в гості до«Кардіфф Сіті» приїхав «Челсі», який втратив шанси на чемпіонство за кілька матчів до закінчення чемпіонату Англії. Лондонський гранд став останнім великим клубом, який відвідав валлійський стадіон. Гра закінчилася перемогою підопічних Жозе Моуріньо 2-1. За підсумками сезону «Кардіфф Сіті», головним тренером якого по ходу чемпіонату був призначений Оле-Гуннар Сульшер, вилетів в Чемпіоншип і за 3 сезону жодного разу не виходив в англійську Прем'єр-лігу.

Суперкубок УЄФА

Після 20-го місця в АПЛ в сезоні 2013/14«Кардіфф» відправився до другого дивізіону англійського футболу. З тих пір на арену клубу не приїжджали ніякі команди зі світовим ім'ям. Ситуація повинна була змінитися після того, як стадіон «Кардіфф Сіті» був обраний місцем проведенням матчу за Суперкубок УЄФА 2014 року, між мадридським Реалом »і« Севільєю ».

Гру відвідали 30 854 глядача, що до сих пір є рекордом арени. Арбітром був призначений англійський суддя Марк Клаттенбург. Перемогу з рахунком 2-0 завдяки дублю Кріштіану Роналду здобув «Реал».