/ / Сергеј Рожков: фотографија, биографија

Розхков Сергеи: фотографија, биографија

Рожков Сергеј - познати руски биатлонац,шампион света и Европе, вишеструки победник етапа Светског купа. Један од представника звезданог састава репрезентације. Врхунац његовог успеха дошао је крајем 90-их - почетком 2000-их.

Рана каријера

Розхков Сергеи
Сергеј Рожков је рођен у Мурманску 1. априла 1972. године. После школе уписао је Мурманск Арктички државни универзитет.

Од 12 година почео је да се интересује за скијање и већ доу старијој доби је коначно дошао у биатлон. Са 24 године постаје члан руске репрезентације. 1995. први пут је отишао на Светско првенство. Деби за Рожкова је етапа у шведском Остерсунду у појединачној трци. Сергеј Рожков самоуверено води трку за дебитанта и завршава је на 15. позицији.

Већ следећи старт спортисти је донео првогулазак у првих десет на Светском првенству. У спринту Рожков заузима 7. место. Након што је прошао још три етапе, биатлонац држи укупно 8 трка и укључен је од стране стручног штаба у састав за Светско првенство.

Прва медаља

Биатлонац Сергеј Рожков
1996. године такмичење је одржано у немачкомРухполдинг. Управо на овом светском првенству спортиста је показао сензационално успешан резултат. Сергеј Леонидович Рожков учествује у тимској трци заједно са искуснијим Виктором Мајгуровим, Владимиром Драчевом и Павлом Муслимовим. Данас је ова врста биатлона уклоњена са великих стартова. Посебност трке је да сви спортисти одједном иду на даљину. У циљу, растојање између лидера и последњег у тиму не би требало да прелази 50 метара или 15 секунди. У супротном, тим добија казнени минут.

Руски тим је био успешан у трци,правећи само 2 промашаја. Ипак, Белоруси су пуцали уопште без грешака. Стога је Сергеј Рожков освојио само сребрну медаљу. Коначно заостајање је било нешто више од 32 секунде.

У првој фази Купа након Светског првенства, Рожков осваја своју прву победу. У својој препознатљивој појединачној трци, први долази на циљ.

Истина, крај те сезоне испао је мутан.После прве победе, Сергеј Рожков је најпре био 50. у спринту, а у следећој етапи у аустријском Хохфилцин је постао 45. у појединачној трци и 36. у спринту.

Као резултат тога, те сезоне, Рожков је имао 13 трка Светског купа, постигао 122 бода, заузевши 13. место.

Куп победе

Биографија Сергеја Рожкова
Рожков је наредну сезону провео мање успешно,пењући се на подијум три пута, увек заузимајући треће место. Овај резултат је постигнут у штафети у Холменколену, екипној трци у Руполдингу и појединачној трци у Антхолцу у Италији. На крају сезоне, Сергеј Рожков је заузео 19. место. Биатлонац је у наредној сезони наступио много успешније. Победио је у штафети у финском Контиолахтију и завршио сезону на 10. месту.

Златна сезона

Рожков Сергеј Леонидович
Најуспешнија за Рожкова била је сезона 2004/2005. У скоро половини трка на којима је учествовао, он се пењао на постоље. Почео је бронзаном медаљом у штафети у Беитостолену у Норвешкој.

Рожков је отишао на старт од 30 трка, заиста победиомогао само једном. Биатлонац је добио Викторију у спринту у италијанској Чезани Сан Сикарио. Седам пута је освајао сребрне, а шест пута бронзане медаље. На крају сезоне, Рожков је постигао 656 поена, поставши пети у укупном пласману Светског купа.

Те сезоне је изгубио само од сународникаСергеј Чепиков, трећи је био Француз Рафаел Поаре, други Немац Свен Фишер, а победио је сјајни Норвежанин Оле Ејнар Бјоерндален. За Рожкова је наступ на овом Светском првенству био најуспешнији у каријери.

Деби на Олимпијади

Фотографија Сергеја Рожкова
Као и код сваког спортисте, најзначајнијиОлимпијске игре постале су такмичење за Рожкова. Биатлонац је по први пут успео да стигне на овај спортски фестивал 2002. године. Спортски форум је одржан у америчком Солт Лејк Ситију.

Сергеј је постао пуноправни члан руске репрезентацијеРожков. Његова биографија је допуњена још једном значајном страницом. Као атлетичар првог тима, Рожков је почео наступом у појединачној трци. Добро је радио на свим линијама, не дозволивши ни један промашај. Ипак, значајно је изгубио од ривала. Треба само рећи да је шампион у овој дисциплини на тој Олимпијади, Норвежанин Оле Ејнар Бјоерндален, два пута промашио циљ. Рожков је, без иједног минута казне, заузео тек 12. место. Коначна пауза је била 2 минута и 40 секунди.

Спринт је постао следећа дисциплина.Овде је за Рожкова све испало још горе, правећи досадне грешке на ватреним линијама, дошао је на циљ тек 51. Наравно, нисам рачунао на медаље у даљој трци потере.

У потеру у потеру, Рожков је кренуо жустро,али је погрешио при првом скретању. Међутим, јасно разрадивши три преостале, успео је значајно да поправи своју коначну позицију, попевши се са 51. на 27. место.

Коначни старт је била штафета.Рожков је трчао у другој етапи. Виктор Мајгуров је први отишао на дистанцу. Самоуверено пролазећи свој сегмент пута, предао је палицу Рожкову у рангу лидера, али Сергеј није успео да задржи предност. Прво је направио 2 пенала када је шутирао лежећи, а затим још један из стојећег положаја. Изгубио је сву предност и предао штафету свом саиграчу Сергеју Чепикову тек 5. И Чепиков и Павел Ростовцев, који су га пратили, такође су шутирали не без мана, промашивши 6 пута за два. Резултат – 4. место репрезентације у штафети.

Олимпијске игре у Торину

Још једном, спортиста је успео да наступи на Олимпијадипосле 4 године у Торину. Сергеј Рожков је дошао на ова такмичења не у најбољој форми. Фотографије спортисте су показале да сезона није била лака. У Светском купу, биатлонац је имао само једно постоље - друго у штафети. Стога је на Олимпијади учествовао у само једној трци - масовном старту.

Коначни старт за Рожкова на Олимпијадиутакмице одржане 25.02.2006. Сергеј је прошао прве две линије без грешке, без иједне грешке. Међутим, пуцање из стојећег положаја, као што се често дешава, изневерило је спортисту. Пошто је једном промашио на трећој и четвртој ватреној линији, Рожков се искључио са листе кандидата за високо место. Као резултат - тек 20. позиција са заостатком од 1 минута 49 секунди од победоносног Немца Михаела Грајса.

Рожков је завршио спортску каријеру 2008. У прошлој сезони у Светском купу имао је само три трке.