/ / Лариса Илцхенко: биографија и каријера

Лариса Илцхенко: биографија и каријера

Илченко Лариса Дмитријевна је легендарни руски пливач. Једна је од најтилованијих и најпопуларнијих спортиста Руске Федерације.

Лариса Илченко: биографија

Легендарни пливач рођен је на јесен1988. у граду Волгограду. Од раног детињства било је јасно да ће девојчица постати спортиста, јер је одрастала као врло активно дете. Родитељи будућег олимпијског шампиона, са четири године, дали су је пливању. После тога, Лариса Илченко, за коју је пливање постало смисао живота, отићи ће у спортску школу, где ће Иванов Александар постати њен први тренер.

2003. девојчица одлази на спортски дан иосваја њене прве велике награде. Исте године постала је учесник руског првенства међу јуниорима и тамо такође освојила неколико медаља.

Са четрнаест година девојчица је већ мајстор спорта којиговори о потенцијалима пливача. Две године касније, када је имала само шеснаест година, постала је међународни мајстор спорта и освојила светско првенство у Дубаију. Опште је прихваћено да је након ове победе започела професионална каријера девојке. Заправо је почело нешто раније.

Лариса Илцхенко

Професионална каријера

2004. године Лариса Илцхенко, чију фотографију видите у чланку, добила је златну медаљу за победу у штафети на националном првенству. Касније ће јој бити додељена титула првакиње Русије у пливању на отвореним водама.

2005. пливачица поново успешно наступа на руским првенствима, али њено главно достигнуће је победа на светском првенству у Монтреалу.

Мало је очекивало, али испоставило се да је била 2006. годинаИлченко је невероватно успешан. Могла је да освоји две златне медаље на светском првенству у Напуљу. Добила је бронзу на европском првенству у Мађарској, успела да постане власница злата на руском првенству. Још једно достигнуће у 2006. години - спортиста постаје најбољи пливач на планети у отвореној води. Током наредне две године поново ће добити ову награду.

У 2007. години Лариса Илцхенко је поново освојиласветског првенства у Мелбурну и освојио два злата одједном: прво - на удаљености од пет километара, а друго - на удаљености од десет километара. На државном првенству поново ће освојити неколико златних медаља и једну бронзану.

2008. ће бити врло богата за младеспортиста, пре свега због Олимпијских игара у Пекингу. Поред Олимпијских игара, двадесетогодишњак ће на Светском првенству у Севиљи освојити две златне медаље, сребрну на државном првенству и златну на Светском купу.

Фотографија Ларисе Илцхенко

Олимпијске игре

У време такмичења Лариса је биласамо двадесет година. Тада је Илченко био један од најјачих пливача на свету. С обзиром на њене перформансе последњих година, она је била један од главних претендената на дугу победу у води. На крају се то и догодило, на удаљености од десет километара Лариса осваја златну медаљу. Добивши награду, девојчица је постала први руски спортиста који је успео.

За успешне Олимпијаде Илченко је добила државну награду - Орден пријатељства.

После летњих игара, девојчица је постала жива легенда руског пливања. Мало ко је успео да постигне висине које је пливач освојио до двадесете године.

Вреди напоменути да је следеће године спортиста поново отишао на светско првенство, али је успео да освоји само сребро. Светско првенство се одржало у Риму.

Лариса Илцхенко пливање

Лични живот легендарног спортисте

2012. године Лариса Илцхенко се удала за пливачаСергеј Перунин. Сергеј је освајач сребра на светском првенству 2010. и злата на континенталним такмичењима у Будимпешти. Млади се познају од девете године, али никада нису сумњали да се њихове судбине могу ујединити.

2009. године спортисти су почели да се забављају иово је трајало до 2012. године, када је одлучено да се брак легализује. Свечани догађај збио се крајем лета. Одмах након венчања спортисти су отишли ​​на путовање у Доминиканску Републику. Путовање је био поклон пријатеља, којег се Лариса и данас присјећа с топлином.

Након венчања, Лариса Илченко родила је ћерку. Девојчица је добила име Марија и постала је прво дете у породици купача.

Породица живи у родном Волгограду. Лариса и Сергеј су ангажовани на тренингу младих спортиста у једном од локалних спортских комплекса.

Лариса Илцхенко биографија

Награде и достигнућа спортисте

Упркос младости, Лариса Илченкоуспео да освоји огроман број награда. У њеној колекцији нису само медаље са такмичења, већ и мноштво личних награда. Према многим спортским аналитичарима и статистима, девојчица је постала један од најпродуктивнијих спортиста двадесет првог века.

У историји Руске Федерације јеједини пливач који је осам пута успео да освоји светско првенство. Можда је ову цифру могло повећати, али у двадесет две године девојчица је почела да има здравствених проблема, због чега је престала да наступа на професионалном нивоу. Упркос томе, Илченко је пливању посветио скоро осамнаест година и то заслужује поштовање и похвалу.

Пливач је вишеструки победник и добитник такмичења на државном нивоу: олимпијски шампион 2008. године, вишеструки победник европских и светских првенстава.

Међу државним наградама може се издвојити поменути Орден пријатељства, примљен после Пекинга.

Лариса Дмитриевна верује да је њено најважније достигнуће то што је по њој назван турнир у пливању на отвореном.

Немогуће је занемарити чињеницу да је девојчица са 16 година постала заслужни мајстор спорта Руске Федерације.

Лариса Илченко се удала

Кратки профил личности

Лариса Илцхенко је једна од најуспешнијих пливачицау историји постсовјетске Русије. Рано је започела спортску каријеру, али је због повреда била приморана да је прекине. Она је љубав и мајка и супруга. Наведен је у клубу ЦСКА Волгоград и периодично учествује у такмичењима на градском, регионалном и државном нивоу.

Девојчица изражава захвалност за успехе свом првом тренеру Александру Иванову и Захарову Владимиру, који са њом раде дужи низ година.

Лариса Илченко је родила

Закључак

Генерално, на таквој каријери може се само завидети, јер не постижу сви такав успех у читавом свом животу, који је Лариса Илченко постигла до двадесет и осме године.

Олимпијска шампионка сања да једног дана отвори своју спортску школу у којој ће се васпитавати прави прваци.

Легендарна спортисткиња је идол милиона не само у родном Волгограду, већ и широм света. Лариса сања да напише књигу у којој жели да исприча свој животни пут.