/ / Esteban Gutierrez: meksički vozač Formule 1

Esteban Gutierrez: meksički pilot Formule 1

Esteban Gutierrez - trkač iz Meksika,igrao u nekoliko sezona na izvlačenju svjetskog prvenstva "Formule 1". Međutim, u glavnoj trkačkoj seriji njegovi su uspjesi bili prilično skromni, glavna postignuća Estebana povezana su s sudjelovanjem na GP3 i GP2 prvenstvima.

Početak

Esteban Gutierrez rođen je 1991. godineMonterrey, koji se nalazi u Meksiku. Odrastao je u vrlo bogatoj obitelji koja je posjedovala divovsku multinacionalnu korporaciju. Dječak se sportom bavio od djetinjstva, obećao je igrajući košarku. Međutim, zbog teške ozljede morao se odreći svojih snova o NBA karijeri.

Esteban Gutierrez

Da voljenom sinu ne dosadi, roditelji su ga kupilikartice, koje je brzo savladao i drsko razvaljao po beskrajnim obiteljskim imanjima. Momak je zabilježen za sudjelovanje na meksičkom državnom prvenstvu u kartingu, gdje je Esteban Gutierrez počeo razbijati konkurente. Prvo je pobijedio na juniorskoj razini, a zatim počeo pobjeđivati ​​na natjecanjima iskusnih pilota.

Perspektivnog vozača primjećuju predstavnicisportskog odjela BMW-a i pozvani su da sudjeluju u Formula-BMW seriji (SAD). Prve godine poletni Esteban Gutierrez, čije se fotografije često pojavljuju u sportskim publikacijama, postaje viceprvak serije.

Uspjeh u GP seriji

2008. godine meksički je pilot uopće sudjelovaoniz europskih trkaćih serija, s glavnim naglaskom na Formula BMW utrkama. Esteban Gutierrez osvojio je završno prvenstvo s uvjerljivim nizom od šest uzastopnih pobjeda tijekom sezone.

Nastavljajući nastupati u seriji Formula BMW,Meksikanac se okušava u fazama F-3. 2009. godine uprava je organizirala čitav program nastupa u ovoj klasi za perspektivnog vozača, gdje se Esteban mogao testirati na bržoj tehnici u konkurenciji s iskusnim pilotima iz cijelog svijeta.

2010. Esteban Gutierrez pridružuje se timuza sudjelovanje u novoj trkačkoj seriji - GP3. Tako se Meksikanac našao u situaciji da nitko od natjecatelja nije imao prednost nad njim zbog njegove superiornosti u iskustvu i poznavanju preciznih postavki borbenih automobila za određenu stazu. Odvažni stil vožnje i velika brzina postali su njegovi glavni saveznici.

esteban gutierrez trkač

U pokretu je Meksikanac postao vođa, pokazaostabilni rezultati, što mu je omogućilo da sezonu završi na prvom mjestu. U sezoni je osvojio pet pobjeda, a najbližeg konkurenta u ukupnom poretku nadmašio je za sedamnaest bodova.

"Formula 1"

Esteban Gutierrez, kao i svi mladi trkači,sanjao o nastupu u glavnoj trkačkoj seriji na svijetu. Prva šansa za to pružila mu se u sezoni 2012. godine. Escudería Telmex (meksički program podrške automobilskom sportu) uspio je uspostaviti usku suradnju sa Sauberom, jednim od timova Formule 1. Sergio Perez, jedan od optužbe Escuderije Telmex, postao je kopilot ekipe, dok je njegov mlađi partner dobio ulogu testnog pilota.

Da ne bi izgubio natjecateljsku formu, EstebanGutierrez kombinira rad u Sauberu s sudjelovanjem u GP2 trkačkoj seriji. Dvije godine potvrdio je svoju najveću brzinu, više puta postajući autor najbržeg kruga. Krajem 2012. godine osvojio je treću poziciju u ukupnom poretku.

Esteban Gutierrez Formula 1

Na kraju godine, Perres odlazi u McLaren, i njegovmjesto zauzima Esteban. Međutim, oprema za sezonu 2013. bila je osjetno slabija od prošlogodišnje. Prvi pilot momčadi, zbog svog bogatog iskustva, uspio ga je nekako srediti za sebe usred sezone, ali Esteban se našao u manje povoljnom položaju i ograničio se na borbu u pozadini. Samo jednom uspio je ući u zonu bodova na Velikoj nagradi Tokija. U svim ostalim utrkama etape je završio u drugoj desetici.

Posljednjih godina

Svake godine Sauberu je išlo gore, u2014. njihova je nova tehnologija bila još inferiornija od konkurenata. Sve je to Gutierrezu i njegovom suigraču oduzelo i najmanju priliku da se bore za bodove na Grand Prix fazama.

Fotografije Estebana Gutierreza

Meksikanac je napustio Sauber, potpisao ugovor sFerrari, gdje je pronašao mjesto za rezervnog pilota. 2016. imao je priliku vratiti se velikim utrkama. Zaposlio se kao glavni pilot u novom Haasovom timu, gdje mu je partner bio Francuz Roman Grosjean. Povratak u seriju bio je neuspješan, Gutierrez nije uspio zaraditi niti bod, dok se njegov suigrač redovito penjao u bodovnu zonu i uspio završiti sezonu na ukupno trinaestom mjestu.

Na kraju sezone "Haas" nije ponovo potpisao ugovor s Meksikancem, a ostao je bez momčadi.