/ / Maxim Grigoriev: život i karijera mladog igrača "Lokomotive"

Maxim Grigoriev: život i karijera mladog igrača "Locomotive"

Maxim Grigoryev rođen je 1990. godine, 6. srpnja, u Lipecku. Ruski je nogometaš i danas brani čast Lokomotive.

Maxim Grigoriev

Klupska karijera: početak

Maxim Grigoryev je učenik iz Lipeckenogomet. Prije nego što se preselio u Moskvu, ovim se sportom bavio u Metalurškoj školi. A profesionalnu karijeru započeo je u Spartaku. Njegov debi dogodio se 2008. godine, 27. studenog. A onda je pušten u prvom timu, iako ga treba zamijeniti, u 78. minuti. "Spartak" je tada igrao protiv zagrebačkog "Dinama". Bila je to važna utakmica, održana je u sklopu Kupa UEFA. Utakmica je završila 1-0 u korist Muscovita. Maxim Grigoriev je 2009. godine odigrao svoj prvi meč u ruskom prvenstvu. Ponovno je pušten na zamjenu - tek u 67. minuti. A "Spartacus" se tog dana borio sa "Kubanom". Momčad je jaka, pa su Muskovčani izgubili s minimalnim rezultatom 1: 0.

Nakon 2010. godine

U 2011./12.nogometaša je kupio Novocherkassk "MITOS". Istina, igrač je odmah unajmljen. Početkom travnja najavio ga je "Rostov" - upravo protiv "Lokomotive". Debi nogometaša dogodio se u istoj utakmici. Ponovno je izašao kao zamjena, u 75. minuti, zamijenivši Timofeya Kalacheva. I već 8 minuta kasnije postigao je svoj prvi pogodak u Premier ligi. Tako je svoju novu momčad doveo do izjednačenja 1: 1. A 2012. godine, 16. siječnja, potpisao je ugovor s Lokomotivom u kojem je postigao svoj prvi pogodak na utakmici protiv Tereka. Međutim, 2014. godine, na ljeto, iznajmljen je - opet u „Rostov“, do kraja sezone 2014/15.

Maxim Grigoriev nogometaš

Priča o ponovnoj primjeni

Maxim Grigoriev - nogometaš koji je već uspiodotakni skandal. Uoči utakmice, koja je trebala biti održana u sklopu trećeg kola ruskog prvenstva (sezona 2011/12) između Rostova i Lokmotiva, najavili su to, čak i kada se zatvorio prozor za prijenos. Ne samo Maxim, već i njegov bivši partner u moskovskom "Spartaku" po imenu Dmitrij Malyak. Time se krši članak 12. stavak 2. stavka 2. Rok za podnošenje prijava od strane sudionika jasno je naveden. Grigorijev je u intervjuu nakon meča rekao da su ga zvali, ali on je uletio, izašao na teren i postigao gol.

Naravno, Olga Smorodskaya (predsjednica"Lokomotiva") je najviše ogorčena ovom situacijom. Željela je podnijeti žalbu Ruskom nogometnom savezu i Premijer ligi. S obzirom na sve što se događa, Igor Meshchanchuk, koji je sportski direktor Premijer lige, rekao je da je Maxim Sergeyevich Grigoryev privremeno registriran kao igrač u Rostovu.

Zatim, 2011. godine, 21. aprila, Komora RFU,uključen u rješavanje spora, Lokomotiv je odbio. Odnosno, žalba Olge Smorodske nije udovoljena. Ali zato što Rostov nije imao prekršaja. Dodatna prijava Grigorijeva na sportskom arbitražnom sudu 2012. godine, 11. svibnja, prepoznata je kao zakonita. I odluka vijeća za rješavanje spora, odn. Optuženi su predočili igračevu putovnicu i tamo je bilo jasno naznačeno da je igrač bio prijavljen na vrijeme, prije zatvaranja prijelaznog prozora. Neka na web stranici RFPL piše da je Maxim registriran 1. travnja, u stvari to se dogodilo 10. ožujka.

Ostale činjenice

U reprezentaciji je Grigoriev debitirao u2012., 14. studenog. Tada je Rusija odigrala prijateljsku utakmicu sa momčadi SAD-a koja je završila neriješenim rezultatom 2: 2. Maxim je odigrao gotovo čitav meč, zamijenivši Smolova u 11. minuti. Nešto kasnije pušten je u utakmici protiv Švedske (u 2. poluvremenu).

Nogometaš još uvijek ima malo postignuća.Sa “Spartakom” je osvojio drugo mjesto u ruskom prvenstvu (2009.), a s “Lokomotivom” - treće, 2013./14. Pa, možemo sa sigurnošću reći da su ovo daleko od posljednjih trofeja mladog nogometaša. Igrač s dobrim potencijalom, s prilično sigurnim posjedovanjem lopte, pa možemo sa sigurnošću pretpostaviti da će ipak otkriti svoj puni potencijal.